Jeżeli potrzebujemy gustownego i jednocześnie przynoszącego szczęście prezentu dla ukochanej, to warto zastanowić się, czy nie wybrać na przykład pierścionka z niebieskim szafirem, znanym również jako Neelam, Neelamani, Indraneel lub Neela Pukhraj. To kamień szlachetny września i jest nie tylko cenny, ale niesie również z sobą wielkie zdolności rozwiązywania wielu problemów osoby, która go posiada. Wpływa pozytywnie na finanse, sprawy osobiste i kondycję psychofizyczną. Na przykład astrologia wedyjska uważa cały czas ten kamień szlachetny, należący do rodziny minerałów Corundum, za najszybciej działający. I zapewne to wszystko ma wpływ na jego sporą popularność.

Szafir uspokaja potężnego Saturna

Niebieskim szafirem rządzi potężny władca Saturn. Posiada on aurę szybkiego doprowadzenia do rozkwitu życia osoby noszącej taki kamień. Obdarowuje ją wspaniałymi nagrodami, uspokaja Saturna i usuwa cały jego negatywny wpływ na horoskop właściciela niebieskiego szafiru. Inne astrologiczne korzyści płynące z posiadania tego kamienia szlachetnego związane są z zyskaniem sławy i pieniędzy. Może on też potęgować zdolności artystyczne i pomagać w osiąganiu ambicji politycznych.
Neelamr kojarzony jest także z czystością, miłością, lojalnością i zaufaniem. Zwiększa czakrę osoby noszącej go i ułatwia pozytywną komunikacje z innymi osobami. Sprawa, że chce się postać na ścieżce duchowego oczyszczenia umysłu i ciała z wszelkich przeszkód, które nie pozwalają na szczęśliwy i harmonijny rozwój.

Liczy się rodzaj odcień i liczba karatów

Ceny szafira niebieskiego są dość zróżnicowane ze względu na jego rodzaj, odcień, no i oczywiście liczbę karatów. Na przykład ceny najwyższej jakości szafira niebieskiego Kashmiri oscylują pomiędzy 750 a 7690 USD). Z drugiej strony szafir Ceylon, posiadający od 2 500 do 2 000 000 karatów, może kosztować od 40 do 3080 USD.

Bez względu na cenę, przy wyborze tego kamienia szlachetnego trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów. Sporo zależy od sposobu cięcia i kształtu tego kamienia. Precyzyjne cięcie może w znaczący sposób poprawić jasność niebieskiego szafiru. Ponadto ten owalny lub okrągły kamień jest znacznie tańszy od kwadratowego lub o innym niezbyt często spotykanym kształcie.

Szukasz  pierścionka z szafirem o wysokiej ilości karatów ? Zobacz więcej na siudek.com.pl/pierscionek-z-szafirem/b_tgjm >>

Liczy się także jasność kamienia. Znalezienie idealnie czystego jest bardzo trudne, ponieważ zwykle widoczne są w nim inkluzje związane z efektami geologicznymi. Dlatego też za krystalicznie czysty szafir niebieski trzeba by zapłacić fortunę.
Jeżeli natomiast chodzi o kolor, to najbardziej poszukiwane są oczywiście szafiry królewskie niebieskie lub „prawdziwe niebieskie”. Te z gruntu bardziej jaskrawe i jasne kamienie są droższe w stosunku do tych, które są zbyt ciemne lub zbyt szare.
Trzeba te z pamiętać, że zwykle im więcej karatów w szafirze, tym mniejsza jest jego klarowność. Dlatego cena na przykład pierścionków, gdzie umieszczono takie rzadko spotykane kamienie, może sięgnąć nawet kilku milionów dolarów. Jeżeli więc interesuje nas biżuteria z szafirami, trzeba wybrać jakieś kompromisowe wyjście.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz