Wiele postronnych osób sądzi, że prowadzenie zakładu z branży wulkanizacyjnej stanowi bardzo dobrze prosperujący interes. W szczególności, że w ostatnich latach na rynku, niemal jak grzyby po deszczu, pojawiają się nowe zakłady świadczące usługi wulkanizacyjnej. Niemal każde z tych przedsiębiorstw posiada rzeszę stałych klientów i ciągle zyskują nowych. Jest to także czynnik, który zachęca innych do próbowania swoich sił w branży. Wbrew pozorom, nie specjalizują się one wyłącznie w wymianie ogumienia. Na co dzień zajmują się również naprawą i konserwacją opon, a jednocześnie oferują nowe opony po korzystnych cenach. Swój start w branży warto rozpocząć od jak najwyższych obrotów, co w głównej mierze związane jest z posiadanymi maszynami do wulkanizacji.

Niezbędne minimum w każdym zakładzie wulkanizacyjnym

Świadczenie usług wulkanizacyjnych nie może odbywać się bez odpowiedniego sprzętu. Niekwestionowane wyposażenie każdego zakładu stanowi montażownica, która konieczna jest niemal każdego dnia. Pozwala ściągnąć i nałożyć opony na felgi. Wybierając odpowiednią montażnicę do zakładu należy zwrócić uwagę na informację o obsługiwanych kołach przez sprzęt. Równolegle obok montażnicy należy pamiętać o konieczności zakupu wyważarki. Niemal każdy kierowca wie jak ważne jest posiadanie odpowiedniego wyważenia koła. Wyważarka jest urządzeniem, które określa wyważenie koła, a w razie potrzeby umożliwia naprowadzenie poprawek. Jakość posiadanego urządzenia posiada ogromne przełożenie na okres użytkowania danych opon. Czym lepszy sprzęt, tym łatwiej poprawić funkcjonowanie podłoża i wydłużyć czas jazdy na danych oponach. Tworząc listę koniecznych sprzętów nie można zapomnieć o zakupie kompresora, który umożliwia pompowanie kół do momentu uzyskania właściwego ciśnienia. W zakładach wulkanizacyjnych nie można zapomnieć o kupnie podnośnika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Do łatwiejszych wymian sprawdzają się proste podnośniki: jednokolumnowe, nożycowe. Z kolei do zaawansowanych konieczny jest zakup profesjonalnego sprzętu. I choć początkowo wiele osób próbuje zaoszczędzić na zakupie podnośnika, to nie jest to działanie przyszłościowe. Podnośnik znacząco wpływa na utrzymanie komfortu pracy, a przede wszystkim skraca czas wykonywanych czynności, co pozwala na lepsze rozplanowanie grafiku w ciągu dnia.

Dalsze wyposażenie zakładu wulkanizacyjnego

Wyżej wymienione sprzęty nie będą okazywały się wystarczające z rozwojem działalności. Każdy przyszły wulkanizator powinien mieć świadomość jak istotne jest posiadanie odpowiednich akcesoriów. Bezdyskusyjnie należy rozważyć zakup: śrub, klei, ciężarków do felg, nakrętek i wentyli. Znajdują one swoje zastosowanie w trakcie codziennie realizowanych zleceń, np. podczas naprawy czy wymiany opon lub felg. Co więcej, jest to aspekt na który zwracają uwagę klienci. Warto zapewnić im miejsce, w którym mogą kompleksowo zadbać o swój pojazd. Proste naprawy warsztatowe mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Nieskomplikowana wymiana oleju, czy klocków hamulcowych pozwoli na poszerzenie listy zadowolonych klientów.

https://sklep-warsztat.pl/


Komentarze (0)

Zostaw komentarz