Stylowy wizerunek mężczyzny dbającego o siebie jest nie do pomyślenia bez dobrej fryzury. Idąc do fryzjera, możemy liczyć, że dobry stylista z łatwością doradzi, która fryzura najbardziej ci odpowiada. Robi to, w oparciu o doświadczenie, o kształt twarzy i strukturę włosów. 

Niuanse przy wyborze męskiej fryzury

Niewiele osób może mieć fryzurę podobną do tej, jaką widzimy w magazynach lub na zdjęciach pokazów mody. Nad modelem pracuje zawsze grupa profesjonalistów, którzy przez 1-2 godziny układają włosy danej osoby. Taka fryzura prezentuje się świetnie przez kilka godzin sesji zdjęciowej, ale jest całkowicie niepraktyczna. Fryzura powinna być prosta i zajmować 2-3 minuty rano.

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest określenie kształtu twarzy. Idź do lustra, odsuń włosy i określ kształt. Główne kształty twarzy mężczyzny to: okrągły, owalny, kwadratowy, w kształcie serca trójkątny lub w kształcie rombu. Następnie przeanalizujemy każdy kształt twarzy indywidualnie.

Owalny kształt twarzy

Owalny kształt twarzy jest uważany za idealny. W przypadku tego typu twarzy odpowiednie są krótkie klasyczne fryzury: krótkie po bokach i nieco dłuższe na górze lub po prostu wyprostowane włosy z jednej strony. Zadanie polega na usunięciu włosów z tyłu, a nie na czole, aby uniknąć krągłości twarzy. Tworzenie kątów i objętości na górze głowy może nieco wyostrzyć twarz. W przypadku owalnego typu twarzy sprawdzają się fryzury takie jak:

- Anderkat (podcięcie), znany również jako „brytyjski”;

- Z czesanymi grzywkami do tyłu;

- Fryzury z grzywką;

-Fryzury „Boks” lub „Semibox”.

Okrągły kształt twarzy

Z okrągłym kształtem twarzy musisz stworzyć iluzję wysokości i kątów. Włosy powinny być krótkie po bokach i bardziej bujne na górze. Niechlujna fryzura jest optymalnym wyborem. Zawsze twórz asymetrie, aby uzyskać bardziej kanciasty kształt twarzy. Mężczyźni o okrągłych twarzach mogą nosić długie włosy, ale będą musieli nosić je z jednej strony i przycięte w poziomie. Powinieneś uzyskać kontrast z okrągłością twarzy. Unikaj krótkich fryzur i grzywki, ponieważ prowadzą one do większego zaokrąglenia twarzy.

Kwadratowy kształt twarzy

Masz szczęście, jeśli masz kwadratowy kształt twarzy. Możesz eksperymentować z dowolną fryzurą tak jak z bardziej klasycznymi fryzurami i odwrotnie, z długimi włosami. Grzywka i krótkie włosy po bokach kwadratowej twarzy wyglądają świetnie. W przypadku kwadratowego typu twarzy sprawdzają się fryzury takie jak:

- Płynnie uczesana fryzura na plecach, idealna na każdą okazję (zarówno do biura, jak i na imprezę);

- Krótka fryzura, znana również jako „Jeż”;

Trójkątny kształt twarzy

Trójkątna twarz wygląda lepiej z fryzurą krótszą z boku. Na przykład zwróć uwagę na fryzurę aktora Jude Law. Krótkie fryzury wyglądają lepiej z trójkątnymi kształtami twarzy. Grzywka będzie wyglądać świetnie, włosy również zostaną usunięte z boku.

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca jest bardzo podobna do trójkąta. Jedyną różnicą jest ostrość podbródka i szerokość kości policzkowych. Z reguły wszystkie fryzury z długimi włosami są odpowiednie dla tego kształtu twarzy. Krótkie fryzury powinny podkreślać szerokość czoła.

Czytaj więcej na: https://styl.fm/fryzury/meskie 


Komentarze (0)

Zostaw komentarz