W naszych domach chcemy zadbać o najwyższą estetykę i wybierać rzeczy praktyczne. Podłoga ma istotne znaczenie w aranżacji, stanowi bazę całości, ale niestety jak wszystko inne ulega zużyciu. Jest dość mocno eksploatowana i to zupełnie naturalne przy dynamicznym trybie życia. Chcemy więc dbać o stan paneli czy desek drewnianych, ale również zabezpieczać nasze podłogi przed dużymi zniszczeniami.

Sporo szkód mogą wyrządzać krzesła, których używamy w ciągu dnia. Bardzo często brakuje nam ostrożności, a setki rys zmieniają się w mało estetyczną podłogę, która traci swój pierwotny wygląd. Ochroną domowego podłoża mogą więc okazać się maty ochronne pod krzesło, ale ich wybór wcale nie jest łatwy.

Jaka mata pod krzesło najlepsza?

Przeglądając asortyment sklepów internetowych, przekonamy się, że to szeroki wachlarz produktów. Podjęcie decyzji o zakupie to ważny krok, który pozwoli nam zadbać o stan podłogi. Trzeba też wybrać odpowiedni materiał na matę, który będzie charakteryzował się trwałością. Im większa odporność na zarysowania, tym dłużej będziemy cieszyć się ładną podłogą. Na ogół wybieramy maty pod krzesła biurowe, ponieważ plastikowe kółka mogą wyrządzać naprawdę zauważalne szkody na panelach czy drewnianych parkietach. Mamy kilka opcji, wśród których znajdziemy matę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Tworzywo PCV, polipropylen i poliwęglan. To 3 możliwości, więc naszego zakupu nie warto pozostawiać przypadkowi.

Kluczowanie jest wybranie odpowiedniej grubości. Mata musi być dosyć cienka, aby zapewniać płynność pracy przy biurku. Polipropylen i poliwęglan to około 1 mm grubości. Maty PCV są jeszcze cieńsze, dlatego to optymalny wybór w wielu sytuacjach. Maty PCV są bardzo przystępne cenowo, dlatego nie zrujnują naszego portfela zwłaszcza jeżeli chcemy kupić kilka sztuk. Polipropylen i poliwęglan to jednak tworzywa najlepsze gatunkowo.

Estetyka i funkcjonalność

Może się wydawać, że bez trudu wybierzemy to, co będzie trafnie wpisywało się w nasze potrzeby. Najlepiej wybrać to, co pasuje do rodzaju naszej podłogi. Mata na ogół będzie użytkowana na gładkich powierzchniach lub na wykładzinach dywanowych. Mata będzie spełniała swoje założenia jeśli będzie dobrze przylegała do podłoża. Jeśli zaś będzie się przesuwać nie zapewni komfortu i nie zabezpieczy podłoża. 

Duże znaczenie odgrywa również estetyka. Przestrzeń, w której spędzamy wiele czasu powinna być spójna i harmonijna. Warto wybrać taki kolor podkładki i kształt, który będzie dobrze korespondował z ogólną aranżacją. Największą popularnością cieszą się podkładki prostokątne lub okrągłe. Możliwe jest również stworzenie własnego projektu, który będzie zrealizowany na nasze zamówienie. Najlepiej sprawdzają się maty o zaokrąglonych krawędziach. Jest to bezpieczne i ogranicza ryzyko potknięcia czy skaleczenia. Przed montażem trzeba bardzo starannie oczyścić podłogę przed wszelkimi zanieczyszczeniami, a szczególnie przed piaskiem. Z dobrze wybraną matą pod krzesło biurowe zyskujemy w pełni ergonomiczne stanowisko pracy. 

Zobacz maty pod fotel biurowy w ofercie Alibiuro: https://alibiuro.pl/akcesoria-komputerowe/ergonomia-i-bezpieczenstwo/maty-pod-krzeslo/


Komentarze (0)

Zostaw komentarz