Gumowe etui to często stosowane rozwiązanie przez osoby, którym zależy na bezpieczeństwie swojego smartfona, a jednocześnie nie są zwolennikami tradycyjnych, zamykanych pokrowców. Pod pewnymi względami gumowe etui wywołuje naprawdę sprzeczne odczucia wśród użytkowników telefonów. Z jednej strony może pochwalić się sporą grupą lubiących i stosujących tego typu model na co dzień, natomiast inni, wręcz przeciwnie, serdecznie go nienawidzą i nigdy nie założyliby czegoś takiego na swój telefon. Dlaczego?

Gumowa moda

Tworzywo gumowe jest jednym z najbardziej plastycznych, a jednocześnie trwałych substancji, nie dziwi więc to, że jest używany w naprawdę szerokim zakresie, także do produkcji pokrowców na telefony. Guma ma wiele sprzyjających produktywnemu zastosowaniu jej w takim zakresie cech: łatwo się wybarwia, pomiędzy jej warstwy, nawet cienkie jak kartka papieru, można włożyć obrazek lub przedmiot, który później będzie w gumie trwale utrwalony. Jednym słowem, daje szerokie pole do popisu przy zdobnictwie danego przedmiotu, jak w tym przypadku, etui gumowego (na telefon).

Jest także substancją gładką, łatwo dającą się utrzymać w czystości. Nie barwi rąk, nawet gdy często się pocą lub panuje wysoka temperatura otoczenia.

Jako etui gumowe tworzy na powierzchni aparatu cienką, ale trwałą warstwę, która zapobiega pęknięciom i ubytkom zarówno w obudowie, jak i na wyświetlaczu.

Dlaczego gumowe etui na telefon odstrasza?

Faktura gumy jako tworzywa ma konsystencję zastygniętej, lejącej się cieczy. Wielu kojarzy się także z zastygniętym, płynnym klejem. Łatwo przyjmuje temperaturę, ale równie szybko ją oddaje, więc na pewno nie ogrzeje rąk, kiedy będzie potrzeba użycia telefonu na mrozie lub w deszczu.

Dla wielu guma jest bardzo sztucznym tworem, którego woleliby unikać w swoim codziennym życiu. Powleczony w gumowe etui telefon, z uwagi na jego funkcje, trzeba by było używać przez cały czas. Niemiłe uczucie dotykania tego „lejącego się kleju” oraz zapach, który guma pozostawia na rękach podczas trzymania telefonu, skutecznie odstrasza tych, którzy nawet wcześniej docenili zalety takiego rozwiązania. Warto też dodać, że guma dosyć szybko się topi. W wysokiej temperaturze może nawet zniszczyć sam telefon, topiąc się i zalepiając masą gumową przyciski lub wejścia do ładowarki. Sam telefon wydziela ciepło, które gumowa otoczka przyjmuje, a wiemy o tym po charakterystycznym zapachu lekkiej spalenizny, unoszącym się wokół telefonu.

Gumowe etui do telefonu a cena

Jak można się spodziewać, gumowy pokrowiec na telefon jest praktycznie najtańszą opcją, dostępną obecnie na rynku. Patrząc na wspomniane wcześniej grupy zwolenników i przeciwników, można zaliczyć cenę za ten produkt zarówno do jednych, jak i drugich. Zwolennicy gumowego etui mają pokrowiec za grosze, który, według nich, doskonale ochroni podczas różnych nieprzewidzianych wypadków ich smartfony. Z kolej dla przeciwników niska cena za gumowe etui będzie tylko kolejnym potwierdzeniem, że jest to produkt złej jakości, a nawet wielu z nich będzie twierdzić, że także wysoko szkodliwy.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz