Jeśli zastanawiamy się nad tym, jaką tablicę magnetyczną wybrać, w pierwszej kolejności powinniśmy skoncentrować się na tym, w jakim celu ma być ona wykorzystywana. Tu często konieczne jest dokonanie wstępnego rozeznania. Okazuje się, że liczba dostępnych wariantów nie jest wcale mała. Jak zatem dokonać mądrego wyboru i nie dać się przytłoczyć opcjom, z których można skorzystać?

Czym jest tablica magnetyczna?

Choć termin tablica magnetyczna pojawia się coraz częściej, ciągle nie brakuje osób, które zastanawiają się nad tym, czym właściwie różni się ona od tablicy w jej klasycznym wydaniu. Okazuje się, że tablica nie musi być już rozwiązaniem znajdującym zastosowanie jedynie w szkole. Jej uniwersalność została w ostatnich latach doceniona także przez wiele firm usługowych i przedsiębiorstw produkcyjnych. Co więcej, wcale nie brakuje osób zastanawiających się nad zakupem tablicy po to, aby trafiła ona do ich własnego domu. Za inwestycją w tablicę magnetyczną przemawia przede wszystkim dążenie do tego, aby być dobrze zorganizowanym. Okazuje się jednak, że tablice może pomóc nam w wypełnianiu najważniejszych obowiązków, a nawet – stać się piękną dekoracją w naszym mieszkaniu. Tym, co różni ją od tablicy szkolnej, są przede wszystkim właściwości magnetyczne. To właśnie one sprawiają, że z wykorzystaniem magnesów można przyczepić do jej powierzchni praktycznie każdy dokument. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że wykorzystując specjalne markery można pisać po takiej tablicy, aby potem zetrzeć je na sucho. Obecnie w sprzedaży mamy do czynienia z przynajmniej kilkoma rodzajami tablic magnetycznych. Przeważnie różnią się one między sobą materiałem, z jakiego się je wykonuje, różnice można jednak dostrzec także analizując ich jakość oraz przeznaczenie.

Przegląd tablic magnetycznych

Najpopularniejszymi tablicami magnetycznymi są dziś bez wątpienia flipcharty. Określenie to jest stosowane w odniesieniu do suchościeralnych tablic wolnostojących, a więc takich, po których można pisać przyczepiając jednocześnie kolejne dokumenty. Przeważnie są wyposażone w trzy nóżki i różnią się między sobą rozmiarami.

Tablice magnetyczne stalowe powinny spodobać się tym osobom, które cenią sobie wysoką jakość wykonania. Pokryte są stalą nierdzewną i także na nich można zawieszać magnesy. Niestety, są dość drogie, nic więc dziwnego, że wielu kupujących ostatecznie rezygnuje z nich stawiając przede wszystkim na tak zwane tablice lakierowane. Są znacznie bardziej nowoczesne niż tablice kredowe, choć warto pamiętać o tym, że można po nich pisać jedynie wtedy, gdy posiada się specjalne markery.

Ciekawym rozwiązaniem wydają się także tablice magnetyczne szklane. To rozwiązania cenione szczególnie ze względu na charakterystyczną dla siebie odporność na zarysowania, poleca się je więc przede wszystkim tym osobom, które korzystają z nich relatywnie często. Przeważnie powstają z wykorzystaniem szkła hartowanego, a to sprawia, że mamy do czynienia z doskonałym efektem wizualnym. Niestety, nie są one sprzedawane jako tablice wolnostojące i trzeba przymocować je do ściany.

Więcej na stronie https://epinezki.pl/a/hvqh,tablica-magnetyczna-jak-wybrac-najlepsza-z-opcji


Komentarze (0)

Zostaw komentarz