Nikt nie był w stanie przewidzieć sukcesu firmy Xiaomi. Obecnie zajęła pozycję jako jeden z liderów na rynku urządzeń ubieralnych. Udało jej się to osiągnąć, gdyż ma w swojej ofercie liczne produkty oferujące podstawowe funkcjonalności. Od konkurencji odróżnia je ich stosunkowo niska cena. Doskonałym przykładem strategii tej chińskiej firmy jest Xiaomi Mi Band 3. Jest to sprzęt przeznaczony dla osób dysponujących ograniczonym budżetem.
Xiaomi wypuściło wcześniej na rynek trzy modele tego urządzenia - Mi Band, Mi Band 1S oraz Mi Band 2. Opaski pierwszej generacji pozwalały jedynie na liczenie przebytych kroków, sprawdzanie jakości snu i informowanie użytkownika o powiadomieniach wyświetlanych na smartfonie powiązanym z daną opaską. Pierwsza opaska Mi Band nie posiadała własnego ekranu. Do przekazywania informacji służyły trzy lampki LED.
Następny model Xiaomi Mi Band 1S został ulepszony pod wieloma względami. Dzięki obecności wyświetlacza dopiero te opaski były stanie w pełni zastąpić tradycyjny zegarek. Oprócz tego druga generacja opasek Mi Band posiadała również pulsometr. Do obsługi urządzenia używany był dotykowy przycisk znajdujący się pod wyświetlaczem opaski.
Najwięcej nowości wprowadziła jednak opaska Xiaomi Mi Band 3
Najistotniejszą z nich było zwiększenie rozmiarów ekranu. Obecnie jest on w stanie zmieścić o wiele większą liczbę danych rejestrowanych przez urządzenie. Producent zdecydował się na wprowadzenie dotykowego ekranu typu OLED o przekątnej 0,78” i rozdzielczości 128 × 80 pikseli. Oznacza to niemalże dwukrotnie większy wyświetlacz niż w modelu Xiaomi Mi Band 2. Rezygnacja z pojedynczego przycisku dotykowego umożliwiła wprowadzenie większej liczby funkcji, niż było to dotychczas możliwe. Chiński producent zdecydował się między innymi umożliwić uruchamianie sygnału dźwiękowego na telefonie. Jest to niezwykle pomocne, gdy nie możemy znaleźć naszego smartfona. Oprócz tego możemy wyświetlać na opasce pogodę na następne trzy dni. Bardzo wygodne są także powiadomienia tekstowe.
Niezależnie od wybranego przez nas modelu, każde urządzenie Mi Band ma formę pastylki, którą trzeba włożyć do gumowego etui. W najnowszym modelu pastylka ta jest o wiele większa. Tym samym nie pasuje do starszych opasek i ładowarek. Po kilku miesiącach użytkowania, gumowa opaska może się wyrobić. Warto więc wyposażyć się w kilka zamienników, aby uniknąć sytuacji, w której poluzowane serce urządzenia wypada.
Na rynku dostępne są również opaski Xiaomi Mi Band 3 z funkcją NFC, których możemy używać do płatności zbliżeniowych. Warto jednakże pamiętać o tym, że do funkcjonowania wykorzystują chiński AliPay zamiast któregoś ze standardów działających w Europie. Zakup takiego modelu nie jest więc dobrym pomysłem.
Xiaomi Mi Band 3 różnią się także od swojego poprzednika w kilku mniej istotnych kwestiach
Opaska ta jest w pełni wodoszczelna. Jest to stosunkowo niewielkie usprawnienie w porównaniu do Mi Band 2, które spełniało normę IP67. Oznaczała ona, że bez problemu mogliśmy zabrać ze sobą naszą opaskę pod prysznic. Działała na głębokości 1 m, o ile nie spędziła tam więcej niż 30 minut. Najnowszy model w teorii powinien działać nawet na głębokości 50 m. Istnieją jednakże małe szanse na to, abyśmy potrzebowali sprawdzić ten parametr.
Mi Fit pozostaje bez zmian
Producent nie zdecydował się na wprowadzenie żadnych zmian w popularnej aplikacji zdrowotnej. Do sparowania jej z naszą opaską od Xiaomi potrzebujemy użyć Bluetooth 4.2LE. W programie tym znajdziemy liczne informacje na temat naszego zdrowia. Chodzi przede wszystkim o jakość tętna i snu oraz ilość wykonanych przez nas kroków. Do Mi Fit możemy jednocześnie podłączyć inne produkty Xiaomi. Dużo popularnością cieszy się używanie tej aplikacji w kombinacji z wagą Smart Scale oraz zegarkiem Amazfit. To pierwsze urządzenie umożliwia efektywne śledzenie naszej wagi.
Komentarze (0)