Czy można zlokalizować osobę i pokazać jej dokładną lokalizację na mapie używając tylko telefonu komórkowego? Okazuje się, że można namierzyć telefon.

Postęp technologiczny umożliwił zlokalizowanie telefonu za pomocą jego numeru lub określonych usług i aplikacji. Jest to przydatne, gdy telefon zostanie skradziony lub zgubiony. Więcej informacji na: https://lokalizo.pl

Namierzanie telefonu za pomocą jego numeru jest możliwe, ale nie tylko dla służb mundurowych czy specjalnych. Jest to możliwe również dla przeciętnego użytkownika. Nie wymaga to żadnego specjalnego sprzętu. Każdy ma dostęp do Internetu i lokalizacja telefonu komórkowego jest możliwa. Specjalne aplikacje ułatwiają namierzanie telefonu.

Verint, amerykański lider w dziedzinie rozwiązań Actionable Intelligence, które optymalizują zaangażowanie klientów oraz rozwiązań z zakresu Security Intelligence, zapewnia swoim klientom dostęp do SkyLock. Pozwala on na śledzenie telefonu niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. SkyLock: Jak mogę śledzić mój telefon? To bardzo proste. Aplikacja działa na zasadzie śledzenia numeru telefonu. Wystarczy wpisać numer na stronie firmy Verint, a ona poda przybliżoną lokalizację. Wszystko zależy od tego, z kim numer telefonu jest połączony. Najdokładniej numer telefonu można namierzyć w miastach. Jeśli użytkownik mieszka na wsi, to lokalizację można podać z odległości około kilkunastu kilometrów.

gps

Uniwersalna lokalizacja

Lokalizacja telefonu jest obecnie powszechna dzięki rozwojowi technologii internetowej i systemów GPS. SkyLock nie jest jedyną aplikacją, która potrafi namierzyć telefon. Istnieje wiele innych możliwości. Można pomyśleć o programach, które zlokalizują bankomaty i najbliższą restaurację. W tych przypadkach nie można wyłączyć lokalizacji telefonu, ale bardzo niewielu użytkowników to robi.

Lokalizacja telefonów z systemem Android

Jeśli Twój smartfon jest oparty na systemie Android, możesz go łatwo namierzyć za pomocą konta Google, jeśli je posiadasz. Aby namierzyć telefon komórkowy przez internet, wystarczy wejść na stronę "Znajdź telefony" na koncie Google właściciela. Jeśli urządzenie posiada aktywny moduł GPS i jest połączone z internetem, jego lokalizacja zostanie wyświetlona na mapie Google. Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej: Namierzanie telefonu

Lokalizacja telefonu z systemem iOS

Namierzanie telefonu iPhone działa w podobny sposób. Aby określić lokalizację, możesz skorzystać z usługi "Znajdź mój iPhone". Usługa ta wymaga, aby smartfon miał włączoną w ustawieniach opcję tej samej nazwy użytkownika. Online, możesz zlokalizować swój telefon na mapie.

Lokalizacja numeru telefonu

Programy i aplikacje do namierzania telefonu opierają się na lokalizacji GPS, lub logowaniu urządzenia do stacji BTS. Nie ma znaczenia, która opcja jest używana, możliwe jest dyskretne i szybkie śledzenie telefonu. Najważniejsze jest to, że telefon musi być włączony.

Należy mieć świadomość, że namierzanie numeru telefonu może mieć swoje wady. Numer ten jest numerem abonenta sieci komórkowej. Jest on zapisany na karcie SIM i może być łatwo przeniesiony na inny telefon. Nie można użyć lokalizatora, jeśli telefon jest wyłączony. Tylko operatorzy telefonii komórkowej mogą śledzić lokalizację telefonu za pomocą GPS. Wymaga to jednak zgody właściciela.

Kontrola nad telefonem dziecka

Rodzice powinni sprawować kontrolę rodzicielską nad małoletnimi dziećmi. Zadanie to można zrealizować za pomocą różnych nowoczesnych narzędzi, w tym aplikacji na smartfony. Dostęp do wielu z nich można uzyskać dzwoniąc pod wskazany numer. Wiele z nich można również wykorzystać do powiadamiania rodziców za pomocą SMS-ów lub dedykowanych aplikacji, gdy dziecko przekroczy "strefę bezpieczeństwa". Program nie będzie jednak działał poprawnie, jeśli w telefonie włączona jest funkcja geolokalizacji.

Przeczytaj więcej na: https://lokalizo.pl/jak-namierzyc-telefon-bez-wiedzy-wlasciciela


Komentarze (0)

Zostaw komentarz