O zakupie kosmetyków dla dziecka warto zakupić, zanim pojawi się na świecie. Przed zakupem należy sprawdzić składy produktów, pod kątem zbędnych konserwantów, silikonów, olejów mineralnych oraz parabenów, które nie są dobre dla skóry i tworzą różnego rodzaju alergie podrażniając delikatną skórę dziecka. Starać się należy szukać produktów naturalnego pochodzenia, najlepiej roślinnego.

Kosmetyki, których dziecko potrzebuje:

  • krem na odparzenia - odparzenia pieluszkowe to częsty problem u dzieci od urodzenia do mniej więcej trzeciego roku życia. Są skutkiem niewystarczającego wietrzenia pupy, zbyt długim kontaktem z moczem, lub kałem. Problemem może być również nieodpowiedni dobór kosmetyków do higieny. Kremy na odparzenia mają w składzie substancje takie jak aloes, czy alantolinę, które to łagodzą podrażnienia, leczą skórę i tworzą barierę ochronną, aby problem nie wracał.
  • płyn do mycia twarzy oraz ciała - pomimo tego, że lekarze nie zalecają w pierwszych miesiącach życia zbyt częstych kąpieli, na półce powinien być płyn do higieny miejsc intymnych, oraz twarzy o pochodzeniu naturalnym i jak najbardziej łagodnym. Płyn nie powinien być z dodatkiem substancji nawilżających.
  • krem do twarzy - w przypadku małego dziecka, każde wyjście na dwór powinno być poprzedzone nałożeniem cienkiej warstwy kremu na delikatną i wrażliwą twarz dziecka. Krem ma właściwości ochronne przed zimnym wiatrem, czy szkodliwym słońcem.

Dodatkowo należy mieć na uwadze, że w przypadku dziecka cierpiącym na atopowe zapalenie skóry, wybór kosmetyków powinien być zamieniony na wybór dermokosmetyków. Najlepiej w porozumieniu z dermatologiem. Dziś na rynku nie ma problemu z kosmetykami dla dzieci z dobrymi dermokosmetykami dla skóry problematycznej, jednak niewłaściwy ich dobór na własną rękę może przynieść szybko więcej szkody niż pożytku. Skóra dziecka jest delikatna i bardzo wrażliwa. Jej warstwa lipidowa nie jest dostatecznie dojrzała, przez co każde zaniedbanie szybko będzie widoczne gołym okiem. Dostępne linie dermokosmetyków oferują szampony, kremy, balsamy, oleje do kąpieli, maści. W ciągu paru dni od urodzenia dziecka może pojawić się trądzik niemowlęcy, gdzie dobrze jest mieć na uwadze zakup maści leczniczej pod kątem wysypki na twarzy. Zdarzyć się może również ciemieniucha. Warto przed urodzeniem dziecka poczytać opinie o najlepszych produktach i zakupić małą tubkę kremu wraz ze szczoteczką do wyczesywania suchej warstwy skóry na głowie. Może pomóc również masło kokosowe, które wpisuje się w naturalny skład roślinny najlepszych kosmetyków na rynku dla dzieci. Warto szukać produktów do pielęgnacji dziecka z certyfikatem Instytutu Matki i Dziecka i tym podobnym. Przy wyborze należy się kierować jakością oraz bezpieczeństwem produktu, w dalszej kolejności dopiero ceną. Zdrowie dziecka jest niepodważalną wartością, a jego skóra wymaga wszystkiego co najlepsze, od pierwszych dni życia.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz