Nie dość, że zaczęło się lato, czas wakacji, plażowania i powietrza przesiąkniętego kwiatowo-jagodowym zapachem, to jeszcze rodzice szykują się na początek jesieni. Powrót do szkoły, a także przygotowanie dziecka do szkoły, to chyba jeden z najtrudniejszych i najbardziej delikatnych procesów w życiu każdego rodzica.

Specjalnie dla naszych klientów i gości, Bagonline.by zespół przygotował szczegółowy przewodnik, aby zrozumieć, co jest lepsze, plecak, aktówka, saszetka, torba.

1. Zamiast wstępu, poradnik do podstawówki, czyli jak wybrać plecak dla dziecka w wieku szkolnym?

         Półki sklepowe olśniewają asortymentem plecaków, teczek, tornistrów i torebek do szkoły. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że duży krok w jego życiu, tj. podróż do szkoły, wszystko to sam mały człowiek sprawia, z jeszcze kruchej postawy, więc ważne jest, aby odebrać nie tylko piękne, ale również bezpieczne dla zdrowia produktu.

Walizka - rozpowszechniona jeszcze w czasach radzieckich, składa się z solidnej ramy, wzmocnionych ścianek i pojedynczej rączki. Teczka noszona w jednej ręce, ozdobiona jest wszelkiego rodzaju rysunkami przedstawiającymi znane i nie znane postacie z kreskówek. I, pomimo faktu, że przemysł lekki wystąpił, a produkty są niezwykle lekkie, kupić je dla szkoły podstawowej nie jest zalecane: dziecko nosi wszystkie rzeczy w jednej ręce, istnieje wyraźna przewaga na jednej stronie - ryzyko problemów z postawą.

 Plecak jest produktem lekkim, usztywnianym, z wyściełanym tyłem i lekkimi paskami. Prosty, funkcjonalny, wyposażony w dobre organizery. Proste i wygodne. Zostawmy je jednak nieuważnym i nieostrożnym seniorom, wyściełane plecy przyczyniają się do nierównomiernego obciążenia pleców dziecka, co może negatywnie wpłynąć na komfort i zdrowie dziecka.

Plecak jest uniwersalną opcją dla dzieci ze szkoły podstawowej. Wzmocniony korpus i plecy, noszone na paskach, to idealne rozwiązanie dla małych dzieci: sztywny stelaż chroni dobytek małego ucznia, zmniejszając ryzyko pogniecionych zeszytów i połamanych linijek, a gęste ortopedyczne oparcie zachęci rodziców do martwienia się o postępy, ale nie o zdrowie pleców dziecka. Często saszetki posiadają również ciekawą kolorystykę i naszyte paski odblaskowe.

Sprawdź naszą szeroką ofertę plecaków szkolnych na https://nos-to.pl/>>

Rada: kupuj plecaki z wodoodpornym dnem. Któż z nas nie szedł ulicą w drodze ze szkoły, wpadając w kałuże, lub nie został porwany przez zaspy śniegu? Plecak z miękkim dnem rzucony na ziemię może się zamoczyć i uszkodzić swoją zawartość. Istnieją pewne preferencje dotyczące plecaka, jego szerokość powinna odpowiadać szerokości ramion, górna krawędź nie może być wyższa niż ramiona, dolna krawędź na wysokości talii, dobrze przylegać do pleców dziecka. Jednak pod względem anatomicznym każdy człowiek jest inny, nawet dzieci. Kieruj się swoim dzieckiem, tak aby było mu wygodnie, pasy nie uwierały, ramiona nie były podwinięte, a co najważniejsze produkt nie powodował dyskomfortu.

2. Szkoła średnia.

         Czy uważasz, że coś się zmieniło? I nie, to jest nadal preferowane plecaki. Albo plecaki z dobrym, sztywnym oparciem. Teczki i torby nadal powinny być unikane i ignorowane w imię zdrowia. Należy jednak pamiętać, że w tym wieku dzieci są bardziej beztroskie, często okładki książek i teczki na zeszyty, piórniki - to już zapomniane akcesoria z beztroskiego dzieciństwa, dlatego nie jest pilne, ale zalecane kupowanie produktów z co najmniej dwiema kieszeniami, aby oddzielić podręczniki od zeszytów. Weź również pod uwagę zamiłowanie dzieci w wieku szkolnym do poluzowania pasów. Oczywiście, gęsty plecak w tej pozycji będzie bardzo niewygodny i opóźni pojawienie się takiego złego nawyku, ale plecaki z bardziej miękkim stelażem - co innego, więc zwróć uwagę na paski, muszą być nie tylko miękkie, ale i gęste, tak aby przy redystrybucji ładunków nie uległy rozdarciu i nie pękły.

         Ten niezręczny moment, kiedy nie chodzi już o to, jak szybko dzieci rosną, ale o to, jak szybko minęło dzieciństwo. Oto prawdziwie przejściowy okres, w którym nie tyle chodzi o bezpieczeństwo zdrowotne, co o wygląd, wygodę, funkcjonalność. Zeszytów jest coraz mniej, asortyment akcesoriów sprowadza się do długopisu, ołówka (z gumką, wielofunkcyjnego), linijki, kompasu. Pojawia się zapotrzebowanie na gadżety. Telefony, tablety, notebooki i akcesoria z powodzeniem i radością zastępują podręczniki. Rzadko który licealista chodzi z tornistrem. Plecaki i torby na ramię są głównym typem akcesoriów szkolnych dla tego pokolenia. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę jakość produktu, dokładnie sprawdzić szwy produktu, jak rączki i suwaki są zszyte, przeczytać organizer, więc jest wystarczająco dużo miejsca na rzeczy osobiste i specjalne przegródki do ochrony ekranów gadżetów, dostępność specjalnych kieszeni na przenośne ładowarki i gniazda słuchawkowe.

 

 


Komentarze (0)

Zostaw komentarz