Oświadczyny to niezwykle doniosły moment w życiu, dlatego każdy mężczyzna decydujący się na wyznanie uczuć swojej wybrance pragnie, aby chwila ta była wyjątkowa. Dla niejednego kawalera kupno pierścionka na taką okoliczność to swego rodzaju wyzwanie. Symbolizuje on wielką miłość, z tego też powodu przypisuje się mu tak wielkie znaczenie. Bardzo często na oświadczyny kupuje się pierścionek ze szmaragdem. Co reprezentuje ten kamień i dlaczego cieszy się dużą popularnością?

Pierścionek zaręczynowy– trochę historii

Pierwsze wzmianki o tradycji wręczania pierścionka na okoliczność oświadczyn pochodzą ze starożytnego Egiptu. Już dwa tysiące lat przed n.e. mężczyźni obdarowywali nim swoje wybranki serca. W porównaniu z dzisiejszymi wyrobami jubilerskimi możemy jednakże dostrzec istotną różnicę jeśli chodzi o wygląd. Ówczesne pierścionki były wyrabiane ze zwyczajnego drutu. Odmiany surowców szlachetnych, jak np. złoto, srebro, brąz czy kamienie zaczęto wykorzystywać dopiero w późniejszych czasach.

Mężczyźni ze starożytnej Grecji wręczali swoim ukochanym obrączki wykonane z metalu, podczas gdy złotymi pierścionkami obdarowywały się jedynie osoby z wyższych warstw społecznych. W kręgu kultury chrześcijańskiej pierścionki zaręczynowe pojawiły się później, bo dopiero około XII-XIII wieku.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie pierścionka zaręczynowego?

Podstawowa sprawa to właściwy rozmiar. Do jego ustalenia niezbędna może okazać się pomoc przyjaciółki panny młodej albo bliskiej osoby z jej rodziny. Nie mniej istotne jest również określenie stylistyki pierścionka. To kryterium może przysporzyć kupującemu nie lada trudności. Styl biżuterii powinien odpowiadać gustowi jaki posiada kobieta, która zostanie nim obdarowana.

Czym charakteryzuje się pierścionek ze szmaragdem?

Szmaragd należy do kamieni szlachetnych. Posiada on śliczną, intensywnie zieloną barwę. Okazale wygląda w złotej, jak i srebrnej oprawie. Każdy kamień posiada zwykle określoną moc i symbolikę. Jeśli chodzi o szmaragd, przypisuje się mu kosmiczną energię oraz spokój  wewnętrzny. Zielony kolor oddziałuje uspokajająco na osobę, która nosi pierścionek ze szmaragdem. Kamień ten daje ukojenie i przyczynia się do uzdrowienia całości organizmu człowieka. Ponadto umacnia miłość, gwarantuje dobrobyt i posiada właściwości odmładzające.

Skąd kupić wartościowy pierścionek ze szmaragdem?

Najwyższej próby biżuterię, obejmującą również pierścionki zaręczynowe, nabędziemy w firmie Siudek Jewellery. Zakład ten posiada w swoim asortymencie prześliczne modele biżuterii ze szmaragdami. Dostępna w sprzedaży szeroka gama wyrobów daje duże możliwości wyboru pierścionka ze szmaragdem, który będzie najbardziej odpowiedni dla wybranki serca. Firma prezentuje na swojej witrynie internetowej liczne ich modele, zarówno te klasyczne, jak i bardziej nietypowe, a także wyroby które stanowią połączenie niezwykłej siły diamentu z urokiem zielonego szmaragdowego odcienia. Przed zakupieniem pierścionka należy ustalić, jaką sumę środków zamierzamy przeznaczyć na ten cel, albowiem koszt takiej inwestycji może być dość wysoki. W tej materii nie powinniśmy jednak oszczędzać. Pierścionek ma przecież wyrażać nasze gorące uczucie, które nie posiada swojej ceny. Ciekawe kolekcje pierścionków zaręczynowych ze szmaragdem znajdziemy na https://roren.pl/ >>


Komentarze (0)

Zostaw komentarz