Wybór pierścionka zaręczynowego dla każdej pary jest wzruszającym i bardzo kluczowym momentem, a czasem bardzo trudno jest dokonać wyboru. Przede wszystkim powinieneś zdecydować o metalu, z którego jest wykonany pierścionek, a następnie o projekcie. Dziś coraz więcej dziewcząt woli nie tylko „gładkie” pierścionki, ale biżuterię z kamieniami szlachetnymi.

Dlaczego szmaragd?

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem docenią narzeczone poszukujące ekskluzywnej biżuterii. Ten naturalny minerał jest uważany za jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny klejnot właśnie ze względu na aksamitny zielony kolor. Niewiele klejnotów otacza tyle mitów i tajemnic, co szmaragdy. Jest znany od czasów Babilonu (4000 lat temu) i wtedy był to nie mniej drogi prezent jak dziś. Kleopatra, Elizabeth Taylor i wiele innych kobiet na świecie nosiło biżuterię z tym kamieniem. Zielony kolor kamienia ma złożony zestaw symboli i znaczeń. Z natury zielony kolor uspokaja, nadaje się do tworzenia pokoju, harmonii i rozwoju. To kolor obfitości i uzdrowienia. Zimne niebieskie odcienie uzupełniają szmaragdową zieleń. Szmaragdowy kolor symbolizuje również wieczność, nieśmiertelność, ciągłe odrodzenie w świecie przyrody. Szmaragd w kulturze indyjskiej jest symbolem dojrzałej miłości.

Wartość szmaragdowego klejnotu

Ten unikalny kamień ma wiele właściwości leczniczych, uważa się, że promieniuje i wzmacnia energię seksualną. Zakochane pary, które miały problemy z prokreacją, często nosiły biżuterię z tym właśnie kamieniem. Ponadto przypisuje się mu następujące właściwości lecznicze: uspokajający wpływ na układ nerwowy i sercowy; pomaga w procesach zapalnych i gorączce; łagodzi zmęczenie i odmładza ciało; pomaga przywrócić widzenie. Być może są to mity i nie ma naukowego powodu, aby wierzyć w jego magiczną moc, ale na pierścionek zaręczynowy nadaje się idealnie. Klejnot powinien być wygodny do codziennego użytku. Pamiętaj, aby położyć go na palcu i uważać, aby kamienie nie przylegały do włosów ani ubrania.

Szukasz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego ze szmaragdem? Sprawdź ofertę sklepu internetowego Roren. Więcej na https://roren.pl/ >>

Unikaj skomplikowanych kształtów, taką biżuterię najlepiej wybrać na inną okazję. Sprawdź, czy wybrany pierścionek wygląda harmonijnie, a szmaragd w pierścionku zaręczynowym mieści się na dłoni. Wybór grubości pierścienia i rozmiaru kamienia zależy od grubości palców. Duży kamień i szeroki pierścień wizualnie skracają małe palce, a na obszernym palcu po prostu zgubi się cienki i pełen wdzięku pierścień. Możesz wybrać męską wersję pierścienia z umieszczonymi wzdłuż niego klejnotami. Z reguły sklepy jubilerskie są gotowe oferować wyrafinowane modele pierścionków zaręczynowych z kamieniami szlachetnymi dla kobiet i surowsze opcje dla mężczyzn. Dla tych par, które wybrały pierścionki o różnych stylach i wzorach, grawerowanie będzie doskonałym rozwiązaniem, aby nadać tej biżuterii szczególne znaczenie. Jeśli marzysz o pierścionku ze szmaragdem, ale budżet twój jest organiczny, istnieje wyjście - produkt z kamieniem wykonanym z eleganckiego srebra. Srebrny kolor szmaragdu harmonijnie podkreśla srebrną ramę. Kształt i konstrukcja takiego pierścionka może być bardzo różnorodna: od wyrafinowanych pierścionków z kilkoma małymi kamykami po masywną biżuterię z dużymi okazami. Dla tych, którzy chcą oryginalne i niezwykłe obrączki i mają możliwości finansowe, jubilerzy oferują szmaragdowe obrączki uzupełnione łukami, ścieżkami, owalami i diamentowymi kółkami.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz