Planujesz wycieczkę w okolice magicznego Trójmiasta? A może masz ochotę spędzić piątkowy wieczór z przyjaciółmi na koncercie, festiwalu lub kabarecie? Poza niezwykłymi atrakcjami, jakie oferuje Gdańsk przez cały rok, sprawdź, co ciekawego można zobaczyć, posłuchać lub odwiedzić w tym nadmorskim mieście tej jesieni!

Muzyczne wydarzenia w Gdańsku

Dla fanów jazzu oraz Leszka Możdżera ta jesień może być szczególnie owocna. Już w październiku wielbiciele polskiego muzyka i patrona wielu wydarzeń w całej Polsce czeka wyjątkowe wydarzenie. Koncert Leszka Możdżera z okazji Jubileuszu 30-lecia Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Jest to wydarzenie szczególne ze względu na zaprezentowanie jednej z najnowszych kompozycji Leszka Możdżera o tytule „Zjawienie Emilki”. Utwór ten został skomponowany na prośbę NCK z okazji otwarcia wyremontowanych organów w kościele św. Jana w Gdańsku. Koncert niezwykły ze względu na obecność chóru zachwyci szczególnie tych słuchaczy, którzy cenią sobie połączenie wielu gatunków oraz form.

Kolejnym wartym uwagi wydarzeniem jest Koncert Muzyki Filmowej i Epickiej — Visual Concert. 80-osobowy zespół zadba o dostarczenie słuchaczom wyjątkowych wrażeń zarówno muzycznych, jak i wizualnych. Popularne na całym świecie koncerty grupy orkiestry symfonicznej CoOperate Orchestra, zawitają również do Gdańska, gdzie zaprezentują utwory znane z największych produkcji filmowych. Całe wydarzenie urozmaicą liczne obrazy najpiękniejszych miejsc świata oraz otaczającej przyrody. Świetny pomysł dla wielbicieli muzyki filmowej.

Lista dostępnych wydarzeń w Gdańsku znajduje się na https://rytmy.pl/wydarzenia/gdansk/

Na najmłodszych na rozruch w roku szkolnym czeka niespodzianka w Filharmonii Bałtyckiej. Tej jesieni mają szansę poznać i posłuchać muzykę z kreskówek! W programie koncertu znajdują się motywy z tak znanych produkcji, jak "Tom & Jerry”, „Różowa Pantera” czy „Było sobie życie”. Poza tym dzieci mogą usłyszeć znane sobie melodie z popularnych bajek oraz animacji. Jest to doskonała okazja na wyjście z całą rodziną i spędzenie wspólnie weekendowego popołudnia.

Ciekawe wydarzenia w Gdańsku

Jesień w Gdańsku to prawdziwa mekka dla fanów roślin. Już tej jesieni w tym pięknym nadmorskim mieście można spotkać prawdziwych wielbicieli kwiatów oraz ogrodnictwa aż na dwóch wydarzeniach! Pierwsze z nich to Plantporn. Jest to idealna okazja na poszerzenie swojej zielonej kolekcji o nowe, wyjątkowe okazy. Na targach będzie można kupić, zobaczyć lub obejrzeć rzadkie gatunki oraz najbardziej wymyślne rodzaje roślin! Kolejnym wydarzeniem jest Światowa Wystawa Orchidei, Bonsai i Sukulentów. Jest to idealna okazja na bliższe poznanie z kwiatami z Dalekiego Wschodu oraz poznanie sztuki ogrodnictwa tamtych obszarów. Dla fanów adrenaliny w ogrodnictwie zorganizowany jest Festiwal Roślin Owadożernych — Atak Gigantów. Na nim można spotkać się z prawdziwymi żarłokami oraz bliżej przyjrzeć się okazom owadożernym. Szczególnie tym większym od domowej doniczki. Poza pokazami i wystawcami można wziąć udział w warsztatach oraz prelekcjach, gdzie znajdują się atrakcje zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. 

Artykuł partnera


Komentarze (0)

Zostaw komentarz