Szlifierka pneumatyczna może szybko i dokładnie obrabiać płaskie i lekko zaokrąglone powierzchnie oraz szlifować narożniki. Szlifierki pneumatyczne to narzędzia, które mogą znacznie poprawić wydajność obróbki wielu różnych materiałów. To bardzo przydatne narzędzie, niezbędne w każdym, kompletnym warsztacie.

Szlifierki pneumatyczne są najczęściej stosowane w przemyśle stoczniowym, szklarskim i drzewnym, ale ich zastosowania wychodzą ponad to. Tego typu narzędzie może równocześnie posłużyć do zdzierania starszych warstw lakieru i wstępnej obróbki elementów stalowych oraz drewna.

Do obróbki drewna z reguły potrzebne są precyzyjne narzędzia oraz pewna ręka. Szlifierka pneumatyczna to bardzo elastyczne i proste w obsłudze narzędzie, które ułatwi każdą prace. Dodatkowo, jego działanie jest bardzo proste.

Pneumatyczna szlifierka oscylacyjna – zastosowanie

Szlifierek tego typu używamy głównie do polerowania płaskich i prostych powierzchni, takich jak meble, drzwi czy drewniane blaty lub podłogi. Do precyzyjnej obróbki niewielkich rozmiarów i trudno dostępnych miejsc zaleca się stosowanie szlifierki o mniejszych rozmiarach. Gdy naszym zadaniem jest obróbka dużej powierzchni w jak najkrótszym czasie, możemy zastosować większe stopy i talerze szlifierki.

Przed wyborem odpowiedniej szlifierki należy wziąć pod uwagę parametry dostępnego sprzętu pasujące do naszych preferencji i stylu pracy. Należy wziąć pod uwagę między innymi rozmiar stopy, amplitudę drgań i ich prędkość. To jaka szlifierka będzie dla nas najlepsza zależy również od zadania, jakie mamy wykonać. Na rynku możemy znaleźć szlifierki pneumatyczne, oscylacyjne odpowiednie dla wielu różnych gałęzi przemysłu. Warto postawić na zaawansowaną technologicznie szlifierkę – to solidna inwestycja na lata.

Pneumatyczna szlifierka kątowa – większa skuteczność i ergonomia

Innym popularnym rodzajem szlifierki są szlifierki kątowe. Ten rodzaj narzędzi jest stosowane jest głównie w warsztatach i zakładach przemysłowych, podobnie jak ich elektroniczne odpowiedniki. Pneumatyczne szlifierki kątowe służą do cięcia zwłaszcza konstrukcji stalowych, cienkich blach lub prętów stalowych. Mogą być również używane do szlifowania. Szlifierka kątowa z powodzeniem oczyści skorodowany element lub zredukuje zbyteczną grubość zbyte.

Dzięki użyciu tego narzędzia obróbka powierzchni jest naprawdę łatwa, jego a żywotność jest nieporównywalnie dłuższa niż w przypadku narzędzia elektrycznego. Szlifierka pneumatyczna charakteryzuje się dużą prędkością obrotową i dużą prędkością skrawania.

Szlifierka pneumatyczna dla Ciebie i Twojej firmy

W naszej ofercie znajduje się wiele polecanych produktów renomowanych i wiodących producentów. Gdy szukasz budżetowego, mniej wymagającego rozwiązania, z pewnością również znajdziesz coś dla siebie. Sklep świadczy również usługi w zakresie konserwacji i naprawy narzędzi pneumatycznych oraz umożliwia zakup części zamiennych. Każdy może znaleźć tutaj model szlifierki pneumatycznej, które najlepiej spełnia określone wymagania co do jakości, charakterystyki prac i ceny.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz