Kompletując wyprawkę dla maluszka, wielu rodziców skupia się na zakupieniu łóżeczka. Jednocześnie zapominają o tym, że mimo wszystko jest to niepraktyczne rozwiązanie. Na początku maluszek pragnie bliskości rodziców, co oznacza, że zamiast spać w swoim łóżeczku, będzie wolał z rodzicami. Tutaj pojawia się kolejny problem, ponieważ młodzi rodzice często obawiają się, że w czasie snu zgniotą dziecko. W jaki sposób znaleźć rozwiązanie, które będzie nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne?

Kołyska dla dziecka

Posiadanie kołyski w dawnych czasach uznawane było za maksymalnie praktyczne. W momencie pojawienia się drewnianych łóżeczek kołyski odeszły w zapomnienie. Jednocześnie należy zauważyć, że ostatnio również wracają do łask. Często przygotowując pokój dla maluszka, zapomina się o tak ważnym aspekcie jak poczucie bezpieczeństwa. To szczególnie istotne na samym początku, ponieważ pozytywnie wpływa na jego układ nerwowy. Pozostawienie malutkiego dziecka w pokoju na noc nie jest zbyt bezpiecznym rozwiązaniem, z tego powodu warto zdecydować się na alternatywną opcję. Przede wszystkim należy pamiętać o możliwości, która pozwoli na posiadanie dziecka obok siebie nie tylko za dnia, ale również w nocy. Z tego właśnie powodu kołyska będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnego łóżeczka.

Dlaczego kołyska pozytywnie wpływa na dziecko?

Posiadanie kołyski daje możliwość przeniesienia śpiącego dziecka w dowolne miejsce w domu. Ponadto możliwość ustawienia jej w sypialni rodziców sprawia, że można je mieć obok siebie przez całą noc. Wiadomo, że nie w każdym miejscu jest możliwość dostawienia tradycyjnego łóżeczka, stąd też kołyska sprawdzi się idealnie. Ponadto takie rozwiązanie będzie wspaniałą alternatywą dla spania z dzieckiem, czego obawia się wielu młodych rodziców. Z jednej strony chcą być obok maluszka, z drugiej obawiają się, że przygniotą go w trakcie snu. Dlatego posiadanie kołyski wydaje się praktycznym rozwiązaniem. Już sam fakt, że uczucie kołysania znane jest dziecku z czasów ciąży działa na jego organizm kojąco. Dlatego stosowanie kołyski znacznie przyśpiesza moment zaśnięcia, jak i również pozytywnie wpływa na układ nerwowy.

Kołyska drewniana dla dziecka

Jaką kołyskę wybrać?

Na rynku znajduje się wiele różnego rodzaju kołysek, jednak można je podzielić na dwa różne modele. Pierwszy z nich znany jest dobrze wszystkim, polega na bujaniu na boki. Drugim rodzajem kołyski jest ta, w której bujanie odbywa się wzdłuż ciała dziecka. O ile samo bujanie działa kojąco na układ nerwowy, to warto postawić na taki rodzaj, który znany jest z czasów ciąży. Z tego właśnie powodu kołyska wertykalna będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Kołysanie wzdłuż ciała nie tylko jest znane z czasu ciąży, ale przede wszystkim w ten sposób dziecko zasypia w ramionach rodziców. Daje to poczucie bezpieczeństwa i odprężenia, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka przez pierwsze sześć miesięcy po narodzinach. Kołyska dla dzieci DREAMER™ to rozwiązanie, które coraz bardziej zostaje docenione przez rodziców. Pozwala na ruchy dziecka wzdłuż jego ciała, pozytywnie wpływa na układ nerwowy, jak i na późniejszy rozwój. Zostało naukowo udowodnione, że w ten sposób można wspomóc rozwój maluszka, co jest widoczne w późniejszym czasie.

            Sposób kołysania to jedno, natomiast duże znaczenie ma jego intensywność. Kołyska DREAMER ™ zapewnia spokojne, rytmiczne kołysanie, które działa na ciało maluszka kojąco. Natomiast zbyt intensywne potrząsanie maluszkiem może nie tylko działać drażniąco, ale bardzo często może przyczynić się do uszkodzenia układu nerwowego. Postawienie na kołyskę wertykalną pozwoli na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, a tym samym na spokojny sen maluszka.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz