Oczy są jednym z najważniejszych elementów badania otaczającego nas świata. Dają nam około 90% wszystkich informacji. Przed dotknięciem czegokolwiek badamy to z daleka. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o prawidłowy komfort widzenia Pomoże nam w tym optyk w Krakowie.

 Kim jest optyk?

Zawód optyka jest jednym z najbardziej prestiżowych w Polsce. Znalazł się na liście 50 najbardziej popularnych i obiecujących zawodów wymagających średniego wykształcenia zawodowego. Dobry optyk w Krakowie musi łączyć swoją wiedzę medyczną z modą, technologią i medycyną, ponieważ dziś okulary są nie tylko koniecznością, ale także stylowym dodatkiem. Nasze oczy są nieustannie napięte: tablety, komputery w pracy i w domu, brak czasu na dobry odpoczynek, szczególnie w metropolii, mają duży wpływ na widzenie. Obecnie optycy pracują na nowoczesnym sprzęcie, który jest prawie całkowicie skomputeryzowany. Konsultant optyczny jest pierwszą osobą, którą klient spotyka w salonie. Pomaga zrozumieć szeroki wybór okularów: wybiera oprawkę zgodnie z rodzajem twarzy i trendów w modzie, doradza odpowiedni rodzaj soczewek

Specyfika zawodu

Optyk jest kluczową postacią w salonie optycznym.

Gabinet okulisty w salonie optyki: jak znaleźć specjalistę i wybrać sprzęt. Kompetentny specjalista nie tylko napisze prawidłową receptę, ale zaleci także soczewki do okularów (jednoogniskowe lub wieloogniskowe, wyrafinowane lub ze specjalnymi powłokami), które są najbardziej odpowiednie dla potrzeb konkretnego pacjenta, wyjaśniając mu celowość zastosowania ich z medycznego punktu widzenia. Ponadto, mając specjalną wiedzę, lekarz salonu optycznego ustali kryteria wyboru oprawki w oparciu o wybraną korekcję i konstrukcję zalecanych soczewek.

Szukasz dobrego salonu optycznego w Krakowie ? Odwiedź stronę https://salonsuperoptyk.pl/  i skonsultuj się online >>

Obecność kompetentnego specjalisty medycznego w salonie optycznym może znacznie zwiększyć udział wyrafinowanych, wieloogniskowych i innych specjalnych rodzajów soczewek w strukturze sprzedaży salonu, co ostatecznie znacząco zwiększa obroty sprzedaży. Optyk nie musi mieć wyższego wykształcenia medycznego (chociaż jest to pożądane), ale musi mieć wykształcenie optometrysty. Jednym słowem optyk medyczny zajmuje się wyborem produktów korekcyjnych na receptę, produkcją, naprawą i kontrolą jakości opraw, okularów, soczewek. Do jego obowiązków należy też określenie wszystkich rodzajów środków naprawczych, wybór soczewek okularów i oprawek o parametrach odpowiadających przepisowi, główne i pomocnicze operacje na powierzchni wszystkich rodzajów soczewek do okularów, do powlekania i barwienia soczewek. Dobry optyk powinien też mieć odpowiednią wiedzę o tym, jak naprawić okulary oraz oprawki. Musi umieć przeprowadzić kontrolę jakości produktów zgodnie z wymogami obowiązujących norm. W razie potrzeby optyk powinien być gotowy do zapewnienia natychmiastowej opieki medycznej i okulistycznej. Musimy mieć jednak świadomość, że taka pomoc nie zostanie nam udzielona w zakładzie optycznym, którego celem jest jedynie sprzedaż okularów i wszelkich akcesoriów z nimi związanych. W tym przypadku należy udać się do lekarza zajmującego się tego typu schorzeniami i chorobami.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz