Pojawienie się koronawirusa w Polsce zbiegło się z trwającą od wielu lat dobrą passą rynku mieszkaniowego. Obecnie rozważania dotyczące jego przyszłości przynoszą jedynie znaki zapytania. Wielu ekspertów wskazuje, że sytuacja związana z pandemią może zniknąć w przeciągu 1-2 miesięcy. Budzi to ogromne nadzieje na rynku mieszkaniowym, który liczy na szybkie odrobienie strat, szczególnie kiedy rząd zastosował obniżkę stopy procentowej NBP i wprowadził pakiet stymulacyjny dla gospodarki.

Kiedy ceny na rynku mieszkaniowym wrócą do normy?

Wielu ludzi sadziło, iż obecna sytuacja związana z pandemią spowoduje znaczący spadek zainteresowania kupnem mieszkań w marcu 2020 roku. Wiele wskazuje jednak na to,że zastój wywołany pandemią był tylko chwilowy. Jednym z przykładów świadczących o wzmożonym zainteresowaniu mieszkaniami może świadczyć znaczący wzrost liczby liczby wyszukań mieszkań, jakie użytkownicy Sasiedzki.pl poczynili w ostatnim czasie. Zanotowano również zwiększoną ilość pytań kierowanych do deweloperów.

Rynek pierwotny z całą pewnością stracił za sprawą deweloperów, którzy w większości zdecydowali się na prezentowanie swojej oferty na stronach internetowych. Rynek mieszkaniowy charakteryzuje się ogromną dynamiką, zatem inwestorzy z łatwością odnaleźli się w nowych realiach i ludzi pracujących w stacjonarnych biurach sprzedaży zaangażowano w obsługę klientów poprzez Internet. Osoby współpracujące z deweloperami mówią, iż duże grono ludzi, którzy są zainteresowani mieszkaniami swoje dochody czerpie z branży, gdzie koronawirus dokonał dużego spustoszenia. Dobrym przykładem będzie tutaj sektor IT. Również fakt, iż ludzie coraz bardziej obawiają się trzymać swoje oszczędności w bankach generuje coraz większe zainteresowanie mieszkaniami.

Mieszkanie na Twoją kieszeń znajdziesz na Sasiedzki.pl

Poszukiwanie odpowiedniego mieszkania nie jest prostym zadaniem. Ilość ofert, różnorodność cen i brak znajomości praw rynku mieszkaniowego często skutkuje zniechęceniem do dalszych poszukiwań. W jaki sposób można znacznie ułatwić sobie to zadanie? W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad kryteriami wyboru i poszukać takiej strony, która umożliwia wyszukiwanie ofert spełniających konkretne oczekiwania. Najkorzystniej będzie dotrzeć do takiej strony internetowej, która zawiera oferty sprzedażowe zebrane z wielu różnych stron. Jedną z takich stron jest Sasiedzki.pl, która umożliwia określenie rodzaju poszukiwanej nieruchomości, można decydować z jakiego rynku dana nieruchomość ma pochodzić czy określić lokalizację. Potencjalnych nabywców na pewno zainteresuje również możliwość precyzyjnego określenia kwoty, jaką chce się przeznaczyć na zakup. Oferty pojawiają się natychmiastowo i wynik poszukiwań opiera się na wskazanych kryteriach. Serwis oferuje również możliwość sprawdzenia historii cen nieruchomości. Oferta Sasiedzki.pl jest skierowana zarówno do osób zainteresowanych zakupem nieruchomości oraz ich wynajmem.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz