Częste zmiany temperatur, mroźny wiatr czy promieniowanie UV - wszystkie te czynniki niekorzystnie wpływają na kondycję naszej skóry. W jaki sposób przywrócić jej zdrowy i promienny wygląd po zimie?

Okres jesienno-zimowy stanowi spore wyzwanie dla pielęgnacji naszej skóry. Głównym problemem jest jej ciągłe przesuszanie, wynikające z trudnych warunków atmosferycznych. Jak zapewnić jej skuteczne nawilżenie?

Nawilżanie od środka

W jaki sposób dbać o stałe nawilżenie skóry zimą? Przede wszystkim trzeba podejść do tematu kompleksowo. Ważne jest nie tylko odpowiednie nawilżenie skóry na zewnątrz ale też nawadnianie jej od środka. Nie zapominajmy o regularnym uzupełnianiu płynów - 1,5 litra wody dziennie to minimum, którego powinniśmy przestrzegać, bez względu na porę roku. Wsparciem w odpowiednim dbaniu o naszą skórę będzie też odpowiednia dieta, bogata m.in. w witaminę A, której niedobór może powodować przesuszanie oraz łuszczenie się skóry oraz witaminę E, pomagającą w poprawie jej nawilżenia.

Wsparcie na zewnątrz

Podstawą zewnętrznej pielęgnacji są z kolei kremy i balsamy nawilżające, które nie tylko nawodnią skórę, ale wzmocnią też barierę ochronną naskórka oraz będą wspierać jej regenerację. Warto sięgnąć w szczególności po dermokosmetyki, służące do pielęgnowania zarówno skóry zdrowej, jak i cery borykającej się z problemami dermatologicznymi, które nawilżają i odżywiają skórę, jednocześnie jej nie podrażniając.

Sekretem kwas hialuronowy

W trwałym nawilżeniu skóry pomaga też kwas hialuronowy. Preparat znany jako “eliksir młodości” służy nie tylko do odmładzania skóry, ale jest też skutecznym sposobem na długotrwałe nawilżenie naszej cery.

Kwas hialuronowy, wyprodukowany przez niepatogenny dla człowieka szczep bakterii Bacillus subtilis oraz właściwości reologiczne produktów Neauvia zapewniają naturalny efekt oraz gwarantują bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Produkty na bazie kwasu hialuronowego służą nie tylko do wypełnienia ubytków tkankowych, ale pobudzają też skórę do wytwarzania kolagenu oraz poprawy jej nawilżenia, napięcia i elastyczności. Jednocześnie zapewniają długotrwały efekt, co pomaga w poprawie kondycji skóry, osłabionej przez trudne, zimowe warunki atmosferyczne - tłumaczy lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska z Kliniki VESUNA.

Odpowiednie nawilżenie skóry to nie tylko zdrowsza, ale również młodziej wyglądająca cera. Warto o tym pamiętać i bez względu na porę roku odpowiednio troszczyć się o kondycję skóry, będącej jednym z naszych atutów naszego wyglądu.

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskim centrum handlowym Bonarka oraz w nowej lokalizacji, przy ulicy Dobrego Pasterza 118C. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę VESUNA wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz