Meghan Markle i książę Harry pojawili się na swoich ostatnich królewskich zaręczynach w poniedziałek, podczas Dnia Wspólnoty Narodów w Westminster Abbey w Londynie.

Począwszy od 1 kwietnia, para królewska ustąpi ze swojego biura w Buckingham Palace i będzie reprezentowana przez zespół brytyjskiej fundacji charytatywnej, rzecznik niedawno powiedział LUDZIOWI. 

Według rzecznika, będą oni dzielić czas pomiędzy Wielką Brytanię i Amerykę Północną, kontynuując ścisłą współpracę z dotychczasowymi mecenasami przy tworzeniu nowej organizacji non-profit. Szczegóły na temat organizacji non-profit zostaną opublikowane w późniejszym terminie w 2020 roku. Rodzina królewska dokona przeglądu tego porozumienia po roku.

Meghan i Harry wydają się już pracować na rzecz niezależności finansowej. Podobno zwolnili swoich 15-osobowych pracowników w Wielkiej Brytanii i zamykają swoje biuro w Buckingham Palace. Wcześniej, w lutym, pojawili się na imprezie JPMorgan w Miami, przedstawiciel pałacu potwierdzone do Insider's Darcy Schild. A Harry rozmawiał również z Goldman Sachs, poinformował o Lustrze.

Ale nie jest jasne, czy im zapłacono. Jeśli para królewska podejmie jakąkolwiek prywatną, płatną pracę przed oficjalną rezygnacją (gdy przestanie otrzymywać środki publiczne), może to zagrozić warunkom umowy.

Większość bogactw monarchii brytyjskiej pochodzi z odziedziczonych ziem i inwestycji. Brytyjscy podatnicy wspierają również rodzinę królewską poprzez "suwerenną dotację" wydawaną przez skarb państwa.

Według strony internetowej księcia i księżnej Sussex, ten układ zakazuje członkom rodziny królewskiej zarabiania jako profesjonaliści. Wybierając niezależność finansową, Meghan i Harry nie będą już otrzymywać pieniędzy za pośrednictwem suwerennej dotacji i będą mogli pracować zawodowo, gdy ich rezygnacja jest ostateczna wiosną tego roku.

Razem, Meghan i Harry są warci 30 milionów dolarów. Wartość netto Meghan szacuje się na około 5 milionów dolarów z jej kariery aktorskiej, a wartość netto Harry'ego to podobno co najmniej 25 milionów dolarów, na które składa się spadek po księżniczce Dianie i roczna dieta po księciu Karolu. Nie wiadomo, ile z tego pochodzi z korony.

Oto, ile pieniędzy potrzebowaliby, aby utrzymać swój hojny styl życia, oparty w dużej mierze na milionach, które wydali tylko w ubiegłym roku.

Podczas wywiadu z Jane Goodall w wydaniu Vogue'a UK z września 2019 roku, Harry powiedział, że jeśli chodzi o posiadanie dzieci, chce mieć "dwoje, maksymalnie".

Meghan's Manhattan baby shower był wart około $200,000, Katie Nicholl zgłosiła się na Vanity Fair. Serena Williams gospodarzem i zapłacił za prysznic, Nicholl napisał, ale to stoi powodu Meghan może chcieć prysznic podobnego kalibru w przyszłości i może zamierzać pieszo rachunek siebie raz ona i Harry są "finansowo niezależny" od reszty rodziny królewskiej.

Księżna wydała również około 11.000 dolarów na akupunkturę i numerologię w miesiącach poprzedzających narodziny dziecka Archie'go, Jess Lester zgłosiła się do The Sun.

Książę i księżna zapłacili też 43.000 dolarów za bymoona na Heckfield Place, dodał Lester.

Nie wspominając już o kosztach edukacji, jedzenia i ubrań po urodzeniu dziecka - a także o kosztach związanych z opieką nad dzieckiem. Meghan i Harry podobno od czasu narodzin Archie'ego przeszli przez trzy nianie. Absolwenci słynnego Norland College, który uczy aspirujących niań, mogą zarobić w Londynie od 36 000 do 59 000 dolarów. Jest prawdopodobne, że niańka dla członków rodziny królewskiej zarobiłaby więcej.

Zobacz także: Meghan Markle udzieli pierwszego wywiadu od czasu odejścia z brytyjskiej rodziny królewskiej


Komentarze (0)

Zostaw komentarz