Historia złotych kolczyków pisana jest od wielu wieków. Ten uniwersalny dodatek nie wychodzi przy tym z mody. Nie można się temu jednak dziwić. Choć złote kolczyki są dyskretne, są w stanie odmienić nawet najprostszą kreację. Dodają strojowi elegancji, a jednocześnie sprawiają, że ich właścicielka skupia na sobie spojrzenia. To także sprawdzający się od lat pomysł na prezent czy to dla narzeczonej, żony, czy też dla mamy. Upominek jest przy tym na tyle uniwersalny, że powinien sprawdzić się znakomicie bez względu na to, czy chcemy uczynić z niego prezent ślubny, komunijny, czy też biznesowy.

Rodzaje złotych kolczyków

Analizując możliwości, jakie stwarzają złote kolczyki nie można nie dostrzec tego, że przybierają one nie tylko różne kształty, ale także barwy. W sklepach jubilerskich możemy więc spotkać nie tylko rozwiązania proste i delikatne, ale również kolczyki charakteryzujące się oryginalnymi, rzucającymi się w oczy zdobieniami. Także kształty kolczyków ze złota można dobierać tak, aby przypadły do gustu nawet osobom znanym ze swoich bardzo dużych wymagań. Poza klasycznymi, pojawiają się więc także kształty ekstrawaganckie i nietypowe. Najbardziej klasycznym jest żółte złoto, także w tym przypadku możemy mówić jednak o dużym wyborze, jaki mają kupujący. Jeśli tylko mamy na to ochotę, możemy zdecydować się na złoto białe, różowe, a nawet czarne.

Złote kolczyki w czasach minionych

Jak już wspomniano, moda na złote kolczyki trwa od wielu wieków. Damy z dawnych czasów często starały się przy tym, aby w ich domowych kolekcjach znajdowały się wyłącznie kolczyki ze złota. Takie podejście wcale nie było przypadkowe. Kolczyki wykonane z tego kruszcu były piękne i wdzięczne. Nie mniej ważne było jednak to, że informowały także o statusie materialnym swojej właścicielki.

Poznaj trendy

Dziś złote kolczyki mogą przybierać rozmaite kształty. Kluczowe znaczenie ma zatem pomysłowość i kreatywność charakterystyczna dla konkretnego projektanta. Na pierwszy plan wysuwają się zawsze modne złote kolczyki wiszące, osoba zastanawiająca się nad delikatnymi kolczykami, które przylegają do ucha, także powinny jednak znaleźć coś dla siebie. Klasyczne i nieśmiertelne koła rywalizują o naszą uwagę z trójkątami, a także z innymi formami geometrycznymi. W cenie pozostają także motywy roślinne oraz ciekawe kolczyki inspirowane światem zwierząt i owadów.

Kolczyki wiszące ze złota – przegląd propozycji

W ostatnim czasie za prawdziwy krzyk mody uchodzą długie, złote wiszące kolczyki, które przypominają nieco anielskie loki. Maja one poskręcane formy i są na tyle oryginalne, że natychmiast rzucają się w oczy. Jeśli jednak wybieramy kolczyki ze złota powinniśmy pamiętać nie tylko o trendach. Mają być one noszone przez konkretną osobę, a co za tym idzie, powinny być dopasowane do kształtu, jaki ma jej twarz.

Różne próby

Kolczyki ze złota nie zawsze są wykonane z kruszcu tej samej próby, co nie pozostaje bez wpływu na ich ceny. Najczęściej w sklepach jubilerskich możemy więc spotkać egzemplarze oznaczone jako 333 i 585. W tym drugim przypadku mamy do czynienia z większą ilością tego szlachetnego metalu.

Szukasz jubilera, który ma w swojej ofercie złote kolczyki ? Sprawdź więcej na https://krakowski-jubiler.pl >>


Komentarze (0)

Zostaw komentarz