Smartwatch dla dziecka to nie tylko fajny gadżet dla malucha, ale także coś znacznie cenniejszego - wewnętrzny spokój rodziców. Obecnie furorę na rynku robią modele z funkcją dzwonienia i wysyłania sms-ów. Wybór jest ogromny, a każdego dnia modeli dochodzi coraz więcej... Zatem jaki dziecięcy smartwatch warto kupić?

Każdy rodzic chce, by jego pociecha miała do dyspozycji najlepsze narzędzia do komunikowania się. Smartwatche dla dzieci mogą mieć wiele funkcji, które są jednocześnie przydatne i bezpieczne dla małych użytkowników. To tańsze i bezpieczniejsze odpowiedniki tych urządzeń, które używamy na co dzień, czyli inteligentnych zegarków dla dorosłych. Zatem jakie funkcje można znaleźć w smartwatchach dla dzieci? I które z nich dla rodziców są najważniejsze?

Ogólnie mówiąc, funkcje w tego typu urządzeniach obejmują między innymi możliwość łączenia się z telefonem rodzica, wysyłania i odbierania wiadomości oraz połączeń głosowych, a także korzystania z GPS do śledzenia lokalizacji dziecka. Niektóre modele mogą także posiadać funkcje edukacyjne, takie jak gry i aplikacje, które pomagają rozwijać umiejętności matematyczne i językowe dziecka. Przejdźmy może po kolei przez każdą opcję, którą należy uwzględnić kupując smartwatch dla dziecka, szczególnie, jeśli jest to pierwsze tego typu urządzenie.

Na co zwrócić uwagę kupując smartwatch dla dziecka?

Warto pamiętać o tym, że smartwatche dla dzieci służą przede wszystkim do komunikowania się z opiekunami. Oczywiście pomijając opcje typowego zegarka, takich jak np. pokazywanie czasu. Zwykle takie inteligentne zegarki posiadają funkcje takie jak połączenia telefoniczne oraz wiadomości tekstowe (SMS). Zatem do wykonywania połączeń niezbędna jest opcja obsługi karty SIM. Dzięki temu rodzice mają pewność, że ich pociechy mogą się skontaktować z nimi w każdej chwili i wiedzą gdzie aktualnie przebywają. Warto mieć na uwadze fakt, że jeśli korzystamy z usług operatora komórkowego, to musimy liczyć się ze stosownym abonamentem. 

Funkcje, które powinien mieć smartwatch dla dziecka

1. Smartwatche dla dzieci posiadają również funkcjonalności takie jak budzik czy kalkulator, a także mogą być wyposażone w gry i aplikacje edukacyjne, które pomogą twojemu dziecku się rozwijać. Pamiętaj, aby kupić smartwatch dziecięcy ze starannie dobranymi aplikacjami. Niektóre aplikacje mogą być szkodliwe dla maluchów i powinny być unikane. Ponadto warto sprawdzić opinie innych rodziców na temat danego modelu smartwatcha – dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

2. Bardzo przydatna funkcja to obsługa powiadomień. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy ten konkretny model smartwatcha dla dzieci posiada tę opcję.

3. Upewnij się, że zegarek jest wygodny i lekki. Dzieci noszą je przez cały dzień, dlatego ważne jest, aby był on wygodny. Najlepiej, żeby nie przywierał ciasno do delikatnej skóry dziecka, bo to może spowodować otarcia. Sprawdź czy ma wystarczającą liczbę dziurek w pasku, żeby móc kontrolować stopień zapięcia.

4. Sprawdź czy smartwatch jest wodoodporny. Dzieci często zapominają o tym, że ich zegarek może się zepsuć, jeśli zostanie zanurzony w wodzie.

5. Zwróć uwagę na baterię. Smartwatche dla dzieci często mają krótszy czas pracy niż modele dla dorosłych. Dobrze jest, żeby wytrzymywał jak najdłużej. Przy okazji zerknij na dodatkowe akcesoria do smartwatcha, np. ładowarka, pasek lub bransoletkę czy folie lub szkło zabezpieczające.

6. Niektóre modele smartwatchy mają funkcję GPS, która pozwala śledzić lokalizację dziecka. Z perspektywy rodzica jest to bardzo ważna funkcja, więc warto sprawdzić czy wybrany model smartwatcha jest w nią wyposażony. 

7. Sprawdź, czy smartwatch ma funkcję kontroli rodzicielskiej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dziecko nie będzie mogło używać go do nieodpowiednich rzeczy.

Polecane modele smartwatcha dla dziecka:

  • Smartwatch Dla Dzieci Lokalizator Gps Gogps K17 
  • Garmin, Myszka Minnie, Monitor aktywności, Vivofit jr 2
  • Garmin, Kapitan Ameryka, Monitor aktywności, Vivofit jr 2 

Dla trochę większych pociech doskonale sprawdzą się smartwatche marki Apple, Xiaomi, czy Garmin.

Smartwatche są nie tylko dla dorosłych. Dla dzieci te inteligentne zegarki mogą być świetnym narzędziem do nauki i rozrywki. Mają wiele funkcji, które mogą pomóc twojemu dziecku w codziennym życiu. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem upewnić się, że smartwatch jest bezpieczny i odpowiedni dla wieku malucha.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz