Ludzie od zarania dziejów ozdabiali swoje ciało biżuterią, dodając sobie w ten sposób urody i podkreślając status materialny. Dzisiaj jest podobnie, na szczęście teraz wybór biżuterii jest ogromny i można nie ograniczać się do jednego jej elementu. Niezwykle modnym rozwiązaniem jest noszenie bransoletki ze złota w połączeniu z eleganckim zegarkiem albo bransoletką perłową, a to tylko jeden z pomysłów. Zobacz, jak nosić złote bransoletki, żeby wyglądać modnie i z klasą.

Jak wybrać bransoletki ze złota?

Niewiele osób wie, że wybór bransoletki ze złota nie polega jedynie na ocenie tego, co podoba się najbardziej. Noszenie bransoletek jest jak sztuka, a dobranie odpowiedniej do rozmiarów dłoni i nadgarstka wymaga zastosowania pewnej wiedzy. Jeśli wybierzesz odpowiedni rozmiar i szerokość, podkreślisz lekkość i filigranowość dłoni. Szerokie, masywne bransoletki pasują do dłoni o większych rozmiarach, a małe, cienkie powinny nosić właścicielski smukłych rączek – to zasada panująca w sytuacji, w której chcesz zachować naturalne proporcje ciała. Możesz też zmniejszyć lub powiększyć optycznie dłonie, wtedy wybieraj bransoletki ze złota większe lub odrobinę mniejsze niż mogłaby wskazywać wielkość nadgarstka. Dla niezdecydowanych jest też wyjście w postaci rozmiaru uniwersalnego.

Nie wszystko złoto, co się świeci – okazuje się, że to powiedzenie ma zastosowanie również przy wyborze biżuterii. Nie wszystkie kuszące z wystawy złote bransoletki okażą się dobrym wyborem i będą wyglądało na dłoni równie pięknie co na manekinie. Pamiętaj więc, żeby sprawdzać różne modele na ręce przed wyborem jednego z nich. Jeśli chcesz łączyć ze sobą kilka bransoletek, pamiętaj, że nie mogę być zbyt szerokie. Bransoletki ze złota o 6 mm szerokości najlepiej będą wyglądały same albo w towarzystwie ozdoby o podobnych rozmiarach. Z kolei cieńsze, małe bransoletki o szerokości mniejszej niż 5 mm, można łączyć ze sobą do woli i nosić ich wiele jednocześnie.

Jak łączyć ze sobą złote bransoletki?

Pierwsza zasada noszenia wielu bransoletek jednocześnie jest taka, że wszystkie powinny znajdować się na jednej ręce, żeby zachować równowagę. Jeśli nie lubisz eksperymentować z modą, postaw na najbezpieczniejsze rozwiązanie: połączenie neutralnych kolorów. Złote bransoletki uzupełnij czarną lub szarą z połyskującymi kamyczkami. Jeśli jednak jesteś otwarta na szaleństwa z wzorami i kolorami, łącz ze sobą różne materiały i motywy. Choć nie jest to polecane rozwiązanie, połączenie złota i srebra również może być efektowne. Pamiętaj tylko, że jeden z tych materiałów powinien być dominujący. Złote bransoletki przełam jedną lub dwiema srebrnymi dla kontrastu. Dodasz sobie wtedy nieco szyku nawet do codziennych stylizacji.

Jeśli masz ochotę na szaleństwo zwracające uwagę, połącz ze sobą eleganckie bransoletki ze złota z tymi, wykonanymi z mniej szlachetnych materiałów. Poeksperymentuj np. z łączeniem skórzanej bransoletki z małym charmsem. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z liczbą bransoletek na ręce. Nie powinno ich być więcej niż 4–5.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz