Procedura ta jest czasami nazywana "powiększaniem ust", ale nie oddaje to dokładnie jej celu. Dlaczego. Wypełniaczy ust z kwasem hialuronowym nie używamy po to, by poprawić ich wygląd. Można je również wykorzystać do nawilżenia, subtelnej korekty asymetrii, a nawet odmłodzenia.

Zanim zdecydujesz się na zabieg powiększania ust, jedną z najpopularniejszych technik konturowania twarzy, upewnij się, że masz odpowiedzi na wszystkie pytania. Pomoże w tym ten artykuł.

Jak przygotować się do zabiegu?

Chociaż powiększanie ust nie wymaga specjalnych przygotowań, są pewne rzeczy, których powinnaś unikać przed jego wykonaniem. Są to:

  • Wizyty w solariach, opalanie się i sauny
  • Stosowanie leków przeciwzapalnych lub aspiryny
  • Ekstremalny wysiłek fizyczny
  • Malowanie ust
  • Palenie papierosów i picie alkoholu

Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Jest bezpieczne, ponieważ podstawą zabiegu są kwasy hialuronowe, które naturalnie występują w organizmie. Sam zabieg nie jest trudny. Do skutków ubocznych należy obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku dni. To właśnie wtedy można zobaczyć pełny efekt.

Przed zabiegiem unikaj ciepłych napojów i malowania ust. Będziesz mógł również przestać palić, pić i uprawiać sport przez kilka dni po zabiegu. Należy wspomnieć, że domowe sposoby, takie jak delikatny masaż i zimne okłady, mogą zmniejszyć obrzęk.

Jak działa powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg jest bardzo prosty i występuje bardzo mało skutków ubocznych. Po konsultacji od razu przystępujemy do zabiegu. W tym czasie omawiamy ze sobą Twoje cele i oczekiwania oraz sprawdzamy, czy nie ma przeciwwskazań.

Tuż przed zabiegiem znieczulamy usta metodą infuzji lub specjalistycznymi kremami. Dzięki temu dyskomfort podczas powiększania ust jest minimalny.

Zabieg wykonywany jest za pomocą igły, czyli kaniuli. Jest to cienka rurka. Za pomocą strzykawki wykonujemy kilka nakłuć skóry i wstrzykujemy kwasy hialuronowe. Preparat podawany jest bezpośrednio na usta lub na granicę skóry. Wpływa on również na zaczerwienienie i kolor ust.

Na koniec wykonujemy masaż ust. Robi się to po to, aby kwasy hialuronowe zostały równomiernie rozprowadzone i stworzyły pożądany efekt wizualny. Cały proces trwa mniej niż 30 minut.

Powiększanie ust Warszawa

Jak długo trzeba czekać na efekty? Jak długo będą one trwały?

Rezultaty zabiegu będą widoczne natychmiast po jego zakończeniu. Aby zobaczyć pełne efekty, należy poczekać, aż ustąpi opuchlizna.

Jak długo to potrwa? Kwas hialuronowy, naturalna substancja, która jest powoli rozkładana przez organizm, jest stopniowo wchłaniany przez organizm. Efekt utrzymuje się od sześciu miesięcy do półtora roku. Wszystko zależy od zastosowanego preparatu, czyli stężenia i usieciowania kwasów hialuronowych.

Po zabiegu będziesz miała bardziej miękkie, jędrne i nawilżone usta. Preparat zmniejszy również zmarszczki wokół ust. Cała twarz będzie wyglądała młodziej jeszcze przez co najmniej kilka lat.

Przeciwwskazania a powiększanie ust

Powiększanie ust jest zabiegiem medycznym. Niektóre osoby mogą nie być w stanie lub nie mogą się mu poddać ze względu na swój obecny stan zdrowia.

Ciąża i laktacja to najważniejsze przeciwwskazania.

Drugim przeciwwskazaniem są niektóre choroby. Pacjenci, którzy decydują się na zabieg muszą być w dobrym stanie zdrowia. Infekcje, nowotwory czy nieskompensowana cukrzyca nie pozwolą im na wykonanie zabiegu powiększania ust.

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest historia wszelkich wcześniejszych zabiegów. Pacjent, który miał powiększane usta za pomocą trwałych wypełniaczy, nie kwalifikuje się do nowego zabiegu. Istnieje duża szansa na uszkodzenie ust i wywołanie stanu zapalnego.

Ile kosztuje zabieg powiększania ust?

Cena zabiegu za 1ml kwasu hialuronowego może się różnić w zależności do miejsca. Sprawdź cennik: powiększanie ust Warszawa.

Można stosować kwasy usieciowane, które są wykorzystywane w zabiegach. Różnią się one od innych.

  • stopniowaniem "usieciowania
  • czystością,
  • wielkością cząsteczki
  • konsystencją.

Usieciowanie jest ważnym kryterium, ponieważ dzięki niemu możemy nawilżyć usta lub nadać im nowy kształt w zależności od tego jak jest mocne. Wysokiej jakości preparat zapewni Ci większe bezpieczeństwo i dłuższe efekty.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz