Meble do pokoiku dziecięcego mogą być naprawdę urocze! W sklepach jest naprawdę wiele różnych produktów, które można wybrać do pokoju swojego dziecka. Przestrzeń powinna zostać tak zaaranżowana, żeby maluch czuł się w niej bezpiecznie. By była dla niego przyjazna, przytulna i nic mu tam nie zagrażało. W sklepach można natrafić na mnóstwo mebli dla dzieci, które pasują do wielu wnętrz i które na pewno im się spodobają! Na co się więc zdecydować i dlaczego?

Meble klasyczne, uniwersalne

Najwięcej rodziców inwestuje w meble najbardziej klasyczne - nawet jeśli mają trafić do pokoiku dziecięcego. Chodzi tu o mebelki, które równie dobrze sprawdzą się dla malucha, który ma 6 lat, jak i dla dziecka 10-letniego, a także dla nastolatka. Taki wybór sprawi, że nie trzeba będzie wkrótce wymieniać mebli na nowsze, bardziej dopasowane do starszego dziecka. Uniwersalne meble to zwykle te w kolorystyce drewna, albo w białym kolorze. Sprawdzą się też meble czarne i szare, choć te pierwsze potrzebują jaśniejszego kontrastu we wnętrzu. 

Meble bajkowe dla dzieci

Część rodziców chce, by ich pociecha cieszyła się bajkowym pokoikiem. Wybierają więc fototapetę na ścianę z postaciami z ulubionej bajki, kupują mnóstwo zabawek i inwestują w bajkowe, prawdziwie dziecięce meble. Mogą to być zestawy bardzo kolorowe, radosne, a także o ciekawych kształtach. Najczęściej to mebelki małe, z których małe dziecko jest w stanie samodzielnie korzystać. Na pewno uczy się w ten sposób samodzielności i czuje w swoim pokoju fantastycznie. Co prawda tego rodzaju meble trzeba będzie wymienić szybciej niż się wydaje - czas naprawdę prędko płynie, a dzieci szybko rosną - jednak przez pewien czas pokój będzie pozwalał dziecku naprawdę być dzieckiem, pobudzał jego wyobraźnię i pozwalał mu się właściwie rozwijać. Taka bajkowa aranżacja na pewno przyniesie dziecku ogromną radość i sprawi, że chętnie będzie zapraszało znajomych do domu.

Jakie łóżko, jaka szafa, jakie biurko?

Decydując się na meble do pokoju dziecięcego, trzeba się najbardziej skupić na łóżku, pojemnej szafie oraz biurku. Łóżko musi zapewniać dziecku wygodę - w końcu będzie w nim wypoczywać po dniu zabawy czy nauki. Szafa musi zmieścić mnóstwo rzeczy - zabawki i ciuchy. Musi być duża, by wszystko znalazło w niej swoje miejsce, ale nie może być zbyt obszerna, żeby dziecko mogło z niej samodzielnie korzystać i by nie przytłaczała pokoju. Biurko z krzesłem muszą być dopasowane do wzrostu dziecka, żeby zapewnić wygodę w trakcie odrabiania zadań, czytania czy rysowania. Najlepiej zdecydować się na modele o regulowanej wysokości, które będą rosły razem z dzieckiem. Jest to zakup na lata, więc choć produkty są droższe, finalnie i tak się na nich oszczędzi. Warto uzgodnić wszystkie zakupy z dzieckiem - wstępnie wybrać wszystko samodzielnie i zapytać dziecko o akceptację. To ważne, bo przecież to maluch będzie spędzać w swoim pokoiku najwięcej czasu. Synek czy córka muszą więc być zadowolone z własnej przestrzeni! Na szczęście nie jest o to w tej chwili trudno - wybór mebli i dodatków jest naprawdę duży!

Wyjątkowych mebli dla dzieci szukaj w sklepie internetowym DEDE KIDS. Sprawdź pełną ofertę sklepu TUTAJ >>

 


Komentarze (0)

Zostaw komentarz