Profesjonalny zabieg wybielania zębów to norma wśród większości centrów stomatologicznych, jak i w pojedynczych gabinetach obsługiwanych przez dentystów prowadzących indywidualną praktykę. Zabieg ten, z uwagi na jego podnoszące pewność siebie oraz ogólne samopoczucie korzyści, jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów estetycznych na całym świecie. Jakie są wady i zalety (poza wymienionymi wcześniej) tego typu zabiegu?

Wybielanie zębów jako interes

Niewątpliwie wybielanie zębów w Krakowie, Warszawie, czy innym dużym mieście to dobry interes. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest w wielkich skupiskach miejskich naprawdę duże, a dodatkowo, aby skorzystać z usługi profesjonalnego wybielania zębów, ciągną do miasta także mieszkańcy okolicznych mniejszych miejscowości. Stąd też można wysnuć wniosek, że zawód dentysty, który specjalizuje się w estetyce uzębienia, to bardzo intratne zajęcie. Nie bardzo, jak na ten moment, istnieje czynnik, który może mu zagrozić bądź sprawić, że wybielanie zębów może okazać się niebezpieczne, albo nieefektywne.

Współczesne centra stomatologiczne również idą z duchem czasu i, oprócz wspomnianej wcześniej usługi wybielania zębów oferują wiele innych, specjalistycznych zabiegów poprawiających estetykę jamy ustnej.

Cena za profesjonalne wybielanie zębów

Usługa wybielania zębów zależy od tego, u kogo jest wykonywana. W prywatnych praktykach stomatologicznych może być ona nieco tańsza, natomiast jeśli decydujemy się na wybielanie zębów w Krakowie, cena za taki zabieg może okazać się znacznie wyższa. Wiadomo, za jakość usługi oraz jej trwałość trzeba odpowiednio zapłacić, jednak tutaj centrum stomatologiczne podnosi opłatę za daną usługę także ze względu na kwestię umiejscowienia oraz opłat, również podwyższonych, jakie musi ono ponosić za prowadzenie działalności w dobrej dzielnicy lub w często uczęszczanej części miasta. Chcesz wykonać zabieg wybielania zębów w bardzo atrakcyjnej cenie? Sprawdź ofertę krakowskiego centrum stomatologii CDC >>

Zabieg profesjonalnego wybielania zębów – jak wygląda?

Ilość spotkań potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego odcienia bieli na naszych zębach zależy w dużej mierze, w jakim stanie są zęby podczas pierwszej wizyty oraz jak przedstawia się stan nawierzchni, czyli szkliwo. Może się okazać, że przed zabiegiem wybielania potrzebna jest procedura wzmacniania szkliwa, lub też występują w uzębieniu ubytki, które trzeba w pierwszej kolejności wyleczyć. Wybielaniu poddawane są idealnie zdrowe zęby. Nie jest też wskazane, by wewnątrz jamy ustnej lub w gardle rozwijała się jakakolwiek infekcja czy choroba. Obniży to znacząco jakość wybielania oraz nie przyczyni się do pokonania stanu zapalnego lub rozwijającej się innej dolegliwości.

Kiedy powyższe przeciwności zostaną pokonane, stomatolog konsultuje z pacjentem dostępne metody samego wybielania. Obecnie najbardziej popularnymi i najczęściej stosowanymi są metody wybielania laserem, lampą oraz przy użyciu specjalnych nakładek, przy czym ta ostatnia jest częściowo wykonywana indywidualnie w domu.

Warto zaznaczyć, że wybielanie zębów pod czujnym okiem stomatologa jest bardziej efektywne niż korzystanie z dostępnych choćby w drogeriach pasków i past wybielających. Efekt profesjonalnego wybielania również dużo dłużej się utrzymuje.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz