Bez względu na to, jak duży jest warsztat samochodowy, który chcemy wyposażyć, nie sposób nie zgodzić się z tym, że solidna szlifierka jest rozwiązaniem, które zawsze jest mile widziane w takim miejscu. Na rynku nie brakuje zresztą rozwiązań tego rodzaju. Choć mają wiele cech wspólnych, różnią się między sobą ze względu na parametry techniczne. Wybór najlepszego z nich może bazować na różnych kryteriach. Tym zagadnieniem, któremu poświęca się najwięcej uwagi niezmiennie pozostaje jednak rodzaj napędu. I choć możliwości jest wiele, to szlifierki pneumatyczne niepodzielnie królują na rynku. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, dlaczego tak się dzieje.

Jak działają szlifierki pneumatyczne?

Zasada działania szlifierek pneumatycznych nie jest skomplikowana. Ich działanie nie różni się, w związku z tym, w żaden sposób od sposobu funkcjonowania innych narzędzi zasilanych w ten sposób.

Szlifierki pneumatyczne – przegląd zalet

Bez względu na to, czy korzystamy ze szlifierek pneumatycznych, czy też z innych narzędzi z tej kategorii, musimy pamiętać o tym, że w warsztacie musi zostać wykonana instalacja pneumatyczna. Niestety, często oznacza to spory koszt. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę szerokie spektrum zalet takiego rozwiązania, możemy dojść do wniosku, że mamy do czynienia z inwestycją, która jest bardzo opłacalna. Warto zatem rozpocząć od zwrócenia uwagi na to, że szlifierka pneumatyczna jest urządzeniem mechanicznym o nieskomplikowanej budowie. Posiada znacznie mniej elementów niż jej elektryczny odpowiednik, a im mniejszy jest poziom skomplikowania, tym mniejsze jest też prawdopodobieństwo, że dojdzie do zużycia się któregoś z elementów albo do jego awarii. Niezbyt skomplikowana budowa ma i ten plus, że ogranicza koszty konserwacyjne oraz te, które są generowane, gdy szlifierkę trzeba naprawiać.

Inną zaletą szlifierki w jej pneumatycznym wydaniu jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Gdy jej używamy, nie narażamy się na tyle nieszczęśliwych wypadków, jak ma to miejsce w przypadku urządzeń elektrycznych. Ponownie nie ma w tym przypadku. Szlifierka pneumatyczna jest w całości pozbawiona elektrycznych podzespołów, a przecież to właśnie one mogą w każdej chwili zacząć iskrzyć stanowiąc zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale nawet dla życia ich użytkownika. Czasem nawet jedna iskra jest w stanie doprowadzić do pożaru, a warsztaty samochodowe są miejscami, w których może być on szczególnie niebezpieczny. Szlifierki pneumatyczne, właśnie ze względu na brak elektryczności, mają i ten plus, że można wykorzystywać je nawet tam, gdzie mamy do czynienia z podwyższoną wilgotnością nie obawiając się ryzyka porażenia prądem.

Osoby, które po nie sięgają często zwracają też uwagę na to, że ich krok jest podyktowany wygodą użytkowania szlifierek. Nie każde rozwiązanie jest tak samo poręczne i wygodne, a duże znaczenie mają tu preferencje samego operatora. Nie da się jednak ukryć, że korzystając z urządzeń pneumatycznych można mieć większą pewność siebie niż wtedy, gdy sięga się po szlifierki elektryczne. Ich waga jest zwykle mniejsza, a i wymiary są bardziej kompaktowe. Szeroki asortyment szlifierek pneumatycznych znajdziesz na https://pneumatyczne.net.pl/szlifierki-pneumatyczne >> 


Komentarze (0)

Zostaw komentarz