Oszustwa i połączenia spamowe są coraz bardziej powszechne w dzisiejszych czasach. I coraz trudniej nie odbierać, bo numer jest nieznany. Kiedy to się dzieje, ludzie nie mogą być pewni, czy jest to spam, czy ważne połączenie, na które czekali w gabinecie lekarskim lub nawet w szkole ich dzieci.

Jeśli spodziewasz się oferty pracy lub telefonu od klienta, nie wiedząc, kto dzwoni, możesz pogorszyć tę sytuację. Ponadto, nie można zablokować spamujących, jeśli ich numery nie pojawiają się.

Na szczęście, są sposoby, aby dowiedzieć się, kto dzwoni do Ciebie z nieznanego lub zablokowanego numeru. Unikaj spamu i oszustów, którzy dzwonią do Ciebie anonimowo, stosując kilka z tych sztuczek, zaczynając od kilku prostych technik śledzenia.

Gwiazdka 69

Być może słyszałeś lub użyłeś *67, aby ukryć swój numer przed kimś, do kogo dzwoniłeś. Czy wiesz, że istnieją podobne numery, które możesz wybrać, aby odpowiedzieć tym anonimowym rozmówcom?

Pierwszy to *69, który wskazuje numer ostatniej osoby, która do ciebie dzwoniła. Działa on nawet w przypadku połączeń anonimowych lub ukrytych, dzięki czemu można uzyskać numer telefonu, a nawet dokładny czas połączenia.

Gdy masz już ten ukryty numer telefonu, możesz go zablokować w swoim telefonie, aby nie mógł już do ciebie dzwonić.

Połączenie z numerem *69 może również zapewnić możliwość oddzwonienia pod dany numer od razu w tym samym czasie, więc jeśli chcesz stawić czoła oszustwu lub spamowi, możesz to zrobić. Ale nie oczekuj, że uzyskasz od nich jakiekolwiek informacje lub zostaniesz usunięty z ich listy.

Inny numer, którego można użyć do śledzenia połączenia to *57. Jeśli uważasz, że oszust lub osoba dzwoniąca ze spamem naprawdę Cię nęka, to jest to numer, którego należy użyć. *57 daje ci numer telefonu i informacje o połączeniu *69 robi to, ale wykracza poza to.

Po wybraniu *57, informacje, które uzyskasz, zostaną przekazane policji. Twoje służby telefoniczne zarejestrują połączenie z numerem *57 w specjalny sposób, dzięki czemu władze będą mogły łatwiej zlokalizować każdego, kto Cię nęka i aresztować.

Masz również zadzwonić na policję zaraz po *57 telefonie z pisemnym zapisem rozmów od napastnika, aby policja mogła działać. Jeśli czujesz, że anonimowy rozmówca kontaktuje się z tobą zbyt często, warto skorzystać z tego numeru; w przeciwnym razie, trzymaj się *69.

Uwaga: Wiele firm telefonicznych pobiera dodatkowe opłaty za połączenia z numerami *69 i *57, więc nie zdziw się, że na rachunku jest kilka dodatkowych opłat, jeśli z nich korzystasz. Ponadto, nie każda firma telefoniczna świadczy te usługi. Sprawdź, czy tak jest.

Skontaktuj się z operatorem telefonicznym

Wspomnieliśmy właśnie o tym, żeby zadzwonić do Twojego operatora telefonicznego i sprawdzić, czy oferuje on kody śledzenia połączeń. Jeśli tego nie zrobią, lub jeśli potrzebujesz pomocy stałego spamera, możesz zadzwonić do swojego operatora bezpośrednio po usługi identyfikacji numeru rozmówcy.

Możesz również poprosić o anonimowy identyfikator dzwoniącego na konkretnej osobie. To może pomóc Ci w identyfikacji spamerów i pozwolić Ci zablokować ich na własną rękę, jeśli nie chcesz płacić za abonament.

Dowiedz się kto dzwonił na Twój telefon


Komentarze (0)

Zostaw komentarz