Każdy z nas chce, aby w jego domu panowała czystość. Niestety czasem ciężko jest utrzymać taki stan. W wielu przypadkach zabrudzenia powstają bardzo szybko, a my nie mamy czasu na dokładne porządki. Szczególnie trudno jest się zmotywować do czyszczenia tkanin użytkowych, takich jak tapicerka meblowa.

Meble tapicerowane, które bardzo często spotykane są w naszych domach, są idealnym siedliskiem dla różnego rodzaju zanieczyszczeń. Warto mieć to na uwadze. Zaniedbanie higieny tych mebli może powodować wiele negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim brudne meble tapicerowane wyglądają nieestetycznie, w związku z tym nasi goście oraz domownicy nie będą czuć się szczególnie komfortowo.

Po drugie tkaniny mają tendencję do wchłaniania zapachów. Prowadzi to do tego, że materiał nawet już kilka miesięcy od zakupu może wydzielać nieprzyjemny, drażniący aromat. Pozbycie się go jest bardzo trudne. Wiąże się to z tym, że zapach powodowany jest często przez drobnoustroje, które żyją w głębokich warstwach tkaniny. Usunąć można je poprzez fachowe pranie tapczanów metodą ekstrakcyjną.

Czyszczenie tapczanów dla każdego

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą duże działalności gospodarcze, zazwyczaj mają biura. Są to miejsca stworzone z myślą o klientach i pracownikach. Warto więc zadbać o to, aby były to czyste i przyjemne przestrzenie. Dobre warunki do pracy są bardzo istotne. Jeżeli zachowasz czystość w pomieszczeniu, to Twoi pracownicy będą bardziej wydajni.

Niestety, jeżeli w jednym biurze znajduje się dla przykładu pięć różnych mebli wielkogabarytowych, to zachowanie ich w czystości może być bardzo trudne. W takich przypadkach ręczne szorowanie tkanin właściwie całkowicie odpada. Należy wspomóc się pomocą profesjonalistów, którzy są w stanie przeprowadzić cały proces prania szybko i wydajnie.

Idealnym rozwiązaniem jest dojazd pracownika do wskazanej przez klienta lokalizacji. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi się przejmować kłopotliwym przewozem mebli wielkogabarytowych. Odpowiednio wyszkolony personel zjawi się w Twoim lokalu i wyczyści wszystkie wskazane przez Ciebie meble. Przed rozpoczęciem pracy całość zlecenia zostanie wyceniona. Najlepszą firmę na rynku warszawskim znajdziesz po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową słów: pranie kanapy warszawa.

Pranie kanap metodą ekstrakcyjjną

Pranie metodą ekstrakcyjną składa się z kilku kroków. Zazwyczaj proces przebiega według określonych ram, czasem jednak może pojawić się sytuacja, w której pracownik będzie musiał zmienić część procesu, aby sprostać wymagającemu brudowi. Standardowa procedura czyszczenia składa się z:

  1. Analizy materiału oraz stopnia zabrudzenia.
  2. Przygotowania powierzchni do pracy.
  3. Dokładnego odkurzania.
  4. Odplamiania najbardziej uciążliwych zanieczyszczeń.
  5. Zasadniczego prania.
  6. Odessania zanieczyszczeń oraz nadmiaru wilgoci.

Czyszczenie tapczanów metodą ekstrakcyjną jest sposobem prania na mokro. W związku z tym, po zakończonym procesie prania tapicerka meblowa jest wciąż lekko wilgotna. Jej czas schnięcia uzależniony jest od wielu czynników. Możesz przyspieszyć ten proces poprzez zwiększenie temperatury panującej w pomieszczeniu.

Skuteczne pranie tapczanów a drobnoustroje

Drobnoustroje to wszelkiego rodzaju mikroskopijne organizmy, które żyją w naszym otoczeniu. Zaliczamy do nich bakterie, ale również roztocza. Przebywanie w stałym kontakcie z dużą ilością niechcianych mikroorganizmów może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim, jeżeli jesteś alergikiem, będziesz odczuwał senność, bóle głowy oraz inne negatywne konsekwencje.

Fachowe czyszczenie tapczanów oraz innych mebli tapicerowanych to usługa, która pozwoli Ci na wyeliminowanie sporej ilości roztoczy z Twojego otoczenia. Znacznie podwyższy to komfort Twojego funkcjonowania. Będzie miało to pozytywny wpływ na Twoje zdrowie oraz samopoczucie.

Szczególnie ważne jest, aby rodzice dbali o czystość. Małe dzieci często przenoszą wszystkie bakterie z tkanin na swoje usta. W związku z tym mogą łatwo paść ofiarami niechcianych mikroorganizmów. Jeżeli zależy Ci na zdrowiu, powinieneś przynajmniej jeden raz w ciągu roku zamówić fachowe pranie tapczanów metodą ekstrakcyjną.

Artykuł sponsorowany


Komentarze (0)

Zostaw komentarz