W czasach, w których coraz więcej informacji zapisujemy w komputerze i na ekranie telefonu komórkowego może się wydawać, że zapotrzebowanie na klasyczne notatniki będzie coraz mniejsze. Osoby zatrudnione w sklepach z materiałami biurowymi zwracają jednak uwagę na to, że teza ta wcale nie znajduje potwierdzenia w praktyce. O notatniki nadal pytają zarówno uczniowie i studenci, jak i osoby zatrudnione w biurach i urzędach. Potencjalni nabywcy mogą mieć zresztą powody do zadowolenia, wybór notatników jest bowiem na tyle duży, że może zaimponować nawet najbardziej wymagającym odbiorcom.

Dlaczego kochamy notatniki?

Choć popularność notatników jest faktem, wiele osób stawia sobie pytanie o to, dlaczego właściwie tak się dzieje. Warto więc przypomnieć, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które posiadają wiele zalet.

1. Notatniki zawsze można mieć przy sobie

Rozwiązania dostępne dziś w sprzedaży są nam oferowane w wielu rozmiarach. Jeśli więc chcemy nosić jedno z nich w torebce albo w tylnej kieszeni spodni, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem produktu spełniającego nasze oczekiwania w tym zakresie.

2. Notatniki może charakteryzować trwałość

Jeśli nie podobają nam się notatniki, z których szybko możemy wyrywać kartki, na rynku bez trudu znajdziemy również takie, w przypadku których to trwałość będzie uznana za największy z ich atutów. Można z nich korzystać przez długi czas bez obaw o to, że same notatki staną się w pewnym momencie niemożliwe do odczytania.

3. Notatniki mają różne rozmiary

Chcemy wejść w posiadanie notatnika na tyle niedużego, że zawsze można go mieć przy sobie? Nie ma problemu! Marzy nam się duży notatnik, w którym będziemy mogli zawrzeć szereg informacji, a nawet wykonać niezbędne nam obliczenia? I to nie jest problem? Producenci mają świadomość tego, że potrzeby klientów są zróżnicowane i wiedzą, jak je zaspokoić.

4. Notatniki mają wysoką jakość

Jeśli nie zależy nam na jakości notatnika, możemy wybrać tanie rozwiązanie, którego plusem jest przede wszystkim to, że zawsze jest pod ręką. Jeśli jednak to jakość jest dla nas priorytetowa, również nie mamy powodów do narzekania. Notatniki to mnogość pomysłów, każdy znajdzie więc rozwiązanie idealne dla siebie.

Przegląd najpopularniejszych notatników

Notatniki możemy podzielić na co najmniej kilka grup. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych artykułów biurowych, trudno mówić o tym, że jedne z nich są lepsze, a inne gorsze. O wyborze decyduje przede wszystkim to, do czego chcemy je wykorzystywać i jak wiele posiadamy miejsca.

Najpopularniejsze są notatniki z wyrywanymi kartkami. Zwykle mają one format typowy dla klasycznego zeszytu, choć w sprzedaży dostępne są również notatniki w formacie A4. Ich znakiem rozpoznawczym jest przystępna cena i łatwość korzystania z nich, wystarczy bowiem podnieść kartę tytułową, aby mieć dostęp do kartek w kratkę lub linie przygotowanych do zapisu. Niektóre notatniki tego typu posiadają kartki dziurkowane. Dzięki temu już po ich zapisaniu można wpiąć je do segregatora bez konieczności używania dziurkacza. Pozwala to na większy porządek w dokumentach i poprawia jej estetykę.

Jeśli nasz notatnik ma poza użytkową pełnić również funkcję reprezentacyjną, warto sięgnąć po model wykonany ze skóry. To rozwiązanie charakteryzujące się wysoką jakością, może być więc ozdobą każdego spotkania biznesowego. Jego cena jest, oczywiście, zdecydowanie wyższa niż ma to miejsce w przypadku klasycznego notesu, zwykle jest jednak rozwiązaniem na lata zwłaszcza, że bez trudu możemy znaleźć także wymienne wkłady do notatników tego typu.


Komentarze (0)

Zostaw komentarz