Wybór tablicy magnetycznej może sprawiać wrażenie dość skomplikowanego ze względu na wielość rozwiązań oczekujących na zainteresowanie ze strony potencjalnych nabywców. Nie oznacza to jednak, że nie jesteśmy w stanie dokonać go w satysfakcjonujący nas sposób. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć zatem uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, jakie funkcje ma spełniać tego rodzaju rozwiązanie. Jeśli chcemy, aby nasza decyzja była możliwie jak najbardziej trafna, jeszcze przed zakupem dobrze jest też określić, jakie wymiary będą tymi, które odpowiadać nam będą w największym stopniu.

Czym właściwie jest tablica magnetyczna?

Nie wszyscy mają pojęcie o tym, czym właściwie jest tablica magnetyczna zwłaszcza, że jej nazwa budzi skojarzenia przede wszystkim z klasycznymi tablicami, z jakimi od lat mieliśmy do czynienia w polskich szkołach. Rzeczywiście, oba rozwiązania mają pewne cechy wspólne, to jednak tablica magnetyczna jest dziś opisywana jako propozycja znacznie bardziej uniwersalna. Nikogo nie powinno zaskakiwać zatem to, że mamy w jej przypadku do czynienia z rozwiązaniem, które coraz częściej pojawia się nie tylko w firmach o zróżnicowanym profilu, ale także w domach prywatnych. Osoby, które decydują się na taki zakup często podkreślają zresztą, że ich motywacje nie zawsze są takie same. Podczas gdy jedne zwracają uwagę na potrzebę dobrej organizacji, inne przyznają wprost, że bez tego rodzaju wsparcia miewają problemy z zapamiętywaniem obowiązków spoczywających na ich barkach. Tablica magnetyczna różni się od klasycznej na kilka sposobów, między innymi dlatego, że charakteryzuje się właściwościami magnetycznymi. Za pomocą magnesów można umieszczać na niej dokumenty różnego rodzaju. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że można po niej także pisać. W tym celu należy zaopatrzyć się w specjalne markery posiadające i ten atut, że możliwe jest ścieranie ich na sucho. Obecnie mamy do czynienia z kilkoma rodzajami tablic tego typu.

Przegląd tablic magnetycznych

Wymienianie tablic magnetycznych dostępnych aktualnie w sprzedaży wypada rozpocząć od wspomnienia o flipchartach. Te wolnostojące tablice są rozwiązaniami suchościeralnymi, a co za tym idzie, można z nich korzystać przyczepiając do nich wybrane fragmenty magnesami i pisząc po nich. Przeważnie posiadają trzy nóżki, można więc postawić je w praktycznie każdym miejscu. Ich standardowy rozmiar to 70 na 100 centymetrów. Tablice magnetyczne stalowe to z kolei rozwiązanie idealne dla tych odbiorców, którzy stawiają na rozwiązania wysokiej jakości. Pokrywa je nierdzewna stal, co sprawia, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, z których można korzystać przez długi czas. Inną ciekawą propozycją są tablice lakierowane często promowane jako rozwiązanie stanowiące kompromis pomiędzy jakością oraz ceną. Warto wspomnieć także o tablicach porcelanowych. Nie są one tanie, można jednak liczyć na to, że okażą się naprawdę trwałymi rozwiązaniami. W sprzedaży dostępne są również tablice kredowe, tablice magnetyczne szklane, a także tablice samoprzylepne – specjalne folie, które można nałożyć na pionową lub poziomą powierzchnię.

Czytaj więcej na https://epinezki.pl/a/hvqh,tablica-magnetyczna-jak-wybrac-najlepsza-z-opcji


Komentarze (0)

Zostaw komentarz